Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Великдень

Коли буде Великдень у 2021 році: точна дата свята

Дізнайтеся, коли православні і католики святкують Великдень у 2021 році

Ольга Козачок Ольга Козачок
18:55, 26 січня 2021
Коли Великдень у 2021 році
Коли Великдень у 2021 році

Коли відзначається Великдень 2021 в Україні? Як обчислюється дата найголовнішого церковного свята? Чому у православних і католиків Великдень відзначається в різні дні? Відповіді на ці та інші питання читайте в нашій статті.

Великдень 2021: календар церковних свят

Великдень – найважливіше християнське свято у православних і католиків. Воно відзначається на честь великої події – Воскресіння Ісуса Христа, що символізує перемогу Господа над Смертю та очищення від гріхів.

Великдень не має фіксованої дати і щороку припадає на різні дні. Однак саме від дати Великодня розраховується церковний календар на весь рік.

Тому багато свят, що складають Великодній цикл, також є перехідними, тобто щорічно змінюють свою дату в залежності від того, якого числа відзначається Великдень.

Наприклад, Вознесіння Господнє, Трійця, Лазарева субота, а також інші значимі події року: Масляна, Великий піст, Світла Седмиця – всі вони залежать від Великодня. А тому віруючим важливо знати, коли буде Великдень у 2021 році в Україні та світі.

Коли Великдень у 2021 році: дата православного і католицького свята

Великдень 2021 буде пізнім. Згідно з православним календарем, він припадає на 2 травня. У цей час завершується Великий піст, який є серйозною підготовкою для всіх віруючих до світлого свята Воскресіння Христового. Він починається за 48 днів до Великодня і в 2021 році припадає на період з 15 березня по 1 травня.

А ось католицький Великдень у 2021 році святкується 4 квітня, тобто майже на місяць раніше за православний. Така різниця обумовлена ​​тим, що кожна з цих церков здійснює літочислення за різними календарями. Так у православних християн обчислення відбувається за юліанським, а у представників західного християнства церковний календар ґрунтується на григоріанському літочисленні.

Як обчислюється дата Великодня

Чому Великдень щороку святкується в різний час? Справа в тому, що це перехідне церковне свято, і дата Великодня залежить від стану Місяця і Сонця. З давніх-давен святкування Воскресіння Христового припадало на першу неділю після першого повного місяця, яке, в свою чергу, приходить після весняного рівнодення. Таким чином, діапазон святкування Великодня в різні роки може бути від 4 квітня по 8 травня.

Дивіться відео, які незвичайні барвники для яєць використовують українці на Великдень:

Читайте календар Великодня по роках: як розрахувати церковні свята.

Дізнайтеся, чому на Великдень говорять «Христос Воскрес!»

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь