Онлайн
Культура та мистецтво

До дня народження Мері Шеллі: історія життя легендарної письменниці

Мері Уолстонкрафт Год він (повне ім'я) народилася в Лондоні в родині філософа.

11:00, 30 серпня 2020

30 серпня 1797 року на світ з'явилася письменниця Мері Шеллі, яка багатьом відома за романом "Франкенштейн або Сучасний Прометей". На честь дня народження письменниці ми вирішили згадати біографію цієї непростої жінки, яка до самого кінця життя твердо вірила в неймовірну силу творчості і таланту.

Коротка біографія

Мері Уолстонкрафт Год він (повне ім'я) народилася в Лондоні в родині філософа Вільяма Годвіна і Мері Уолстонкрафт.

Після народження Мері через місяць її мати померла від внутрішньоматкового зараження, і сім'я, що складається з двох дітей і Годвін, залишилася одна з двома маленькими дітьми не руках. Оскільки у нього було багато боргів, він став шукати другу дружину, щоб мати можливість працювати. Незабаром він одружився з освіченою жінкою на ім'я Мері Джейн Клермонт, у якої також було двоє дітей. Друга дружина виявилася досить складною людиною і займалася тільки рідними дітьми, не звертаючи уваги на дочок чоловіка.

10 Ñ Ð¸Ñ Ð ° Ñ Ð¸Ð · « Ð¤Ñ Ð ° нкÐμÐ½Ñ Ñ ÐμйнР°  »Ð Ñ ​​Ñ Ð¸ ШÐμÐ »Ð» и

Але новий шлюб не допоміг поліпшити фінансовий стан сім'ї Годвіна, тому Мері не змогла отримати хорошу освіту. Коли дівчинці виповнилося 15 років її відправили в Шотландію, в сім'ю британського ботаніка Вільяма Бакстера. Де Мері виховували як філософа, а то і циніка. Що згодом зіграло не останню роль в її кар'єрі письменниці.

Перша  книга

Мері була в стосунках з поетом Персі Біші Шеллі і дружила з Джорджем Гордоном Байроном, що допомогло їй написати перший роман. Якось раз друзі відпочивали біля багаття і вирішили полякати одне одного страшними історіями. Байрону так сподобалася ця ідея, що він запропонував кожному придумати свою історію про привидів. Цієї ж ночі Мері приснився сон, де дивний вчений збирав з окремих частин страшну істота, яка була живою.

Мэри Шелли: Автор романа Франкенштейн

Розповівши свій сон на ранок, Шеллі вирішила написати за його мотивами оповідання, але її хлопець запропонував розширити ідею, через що в підсумку вийшов справжній роман. А 1 січня 1818 року світ побачила перша книга під назвою "Франкенштейн, або Сучасний Прометей", яка стала найвідомішою серед інших романів письменниці.

Дата смерті

Меррі Шеллі померла 1 лютого 1851 року імовірно від раку головного мозку.

Похована письменниця була в церкві Святого Петра в Барнаулі, своєю невісткою.

Вам буде також цікаво дізнатися, що у Бреда Пітта новий роман з моделлю Ніколь Потуральскі.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь