Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Канал "Україна" розкрив таємний код української нації

Шляхом багатьох досліджень та низки експериментів авторам вдалося розкрити той самий таємний код, який визначає суть української нації та допомагає українцям зберігати національну ідентичність протягом віків.

11:49, 2 грудня 2014

28 листопада в ефірі каналу "Україна" був показаний документальний проект Іларіона Павлюка та Володимира Рибася "Код нації". Шляхом багатьох досліджень та низки експериментів авторам вдалося розкрити той самий таємний код, який визначає суть української нації та допомагає українцям зберігати національну ідентичність протягом віків. І цей код закладений у найдорожчому – у дітях.

Для проведення масштабного дослідження було залучено багатьох експертів з найрізноманітніших областей наук – істориків, антропологів, генетиків, етнопсихологів, експертів з виховання дітей, експертів з вишиванки, етнологів, фізіологів, лінгвістів, і навіть маркетологів. В ході масштабного дослідження автори вдалися до багатьох унікальних експериментів, які проводилися вперше в світовій практиці. Наприклад, в ході одного з експериментів, виявилося, що кожне слово іншою мовою, яке людина чує протягом життя, впливає на її мозок. Учасники експерименту чули різні слова українською та російською мовами, і в цей час прилади фіксували різну електричну активність різних ділянок мозку. Також був досліджений феномен вишиванок. З точки зору етнографії, саме вишиванка є відмінною особливістю українців, і лише українців. Винайдений російським ученим-фізиком прилад для вимірювання понад-слабких магнітних полів навколо людини фіксує незрозуміле явище: українець у музейній вишиванці столітньої давності підсилює свою "ауру" в кілька разів. При цьому, коли ту ж вишиванку одягає іноземець, показання приладу ніяк не змінюються. І це лише декілька з багатьох досліджень, метою яких було відшукати загадковий код української нації.

Прагнучи знайти відповіді на ключові питання про суть української нації, автори вдалися до аналізу подій, які відбувалися в країні минулого року, і дійшли висновку, що це вже траплялося раніше, і не один раз. Українці знову і знову повторюють той самий шлях, прагнучи здобути волю. Веселі, терплячі, сумирні українці, що придумали прислів’я "Моя хата з краю…" інколи змінюють своє обличчя, аби врятувати Україну. Небачений рівень стійкості, самопожертви, відваги, та єдності, яким ніби не має звідки взятися у не войовничих землеробів. Але це відбувається знову і знову…. І варто згадати, що взимку 2014 року декілька десятків тисяч українців вийшли на Майдан Незалежності саме після того, як стало відомо про побиття дітей. Саме це стало "спусковим гачком" для чергового пробудження в українцях програми виживання.

Тож частина кодів закладена в мові, дещо – в генах, щось активується орнаментами українських вишиванок, але буквальні алгоритми, цінності, моделі поведінки – все це українці закладають в дітей, зберігають в них і передають через них в наступні покоління. І хто б не приходив на українську землю, скільки б не було історичних спроб забороняли культуру, мову, чи носіння вишиванки, нікому і ніколи не спадало на думку втрутитися у сімейні традиції виховання дітей. Зрештою, це й не можливо. Українські цінності зберігалися і в кращі і в гірші часи. Їх закладено в колискових, їх закладено і з традиціями праці, але найбільше – в тій любові, яку дарують батьки своїм дітям, любові, яка пробуджує жагу до свободи, шанування землі та цінування родини понад усе. Отже, саме в дітях закладені ті національні коди, які протягом багатьох віків протистояли усім спробам розмити національну ідентичність української нації.

Нагадаємо, що "Код нації" є не першим документальним проектом Ілларіона Павлюка, Володимира Рибася та Олега Рогожі, знятого на замовлення каналу "Україна". У 2012 році глядачу був представлений сенсаційний  дослідницький проект "ДНК. Портрет нації", а у 2013 році – "ДНК 2. У пошуках жінки". Також минулої зими глядачі змогли побачити унікальний дослідницький проект "Планета мавп: куди діваються розумні діти?".

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь