Онлайн

Канал «Україна»: серіал про протидію домашньому насильству переглянули 8,8 мільйона глядачів

Всі історії, розказані в серіалі, засновані на реальних подіях.

11:15, 7 травня 2020

Серіал телеканалу «Україна» про боротьбу з домашнім насильством «Відважні» переглянули понад 8,8 млн українців***. За час, коли серіал був в ефірі, суттєво зросла кількість звернень від осіб, які постраждали від домашнього насильства на Національну гарячу лінію Громадської організації  «Ла Страда–Україна».

Серіал «Відважні» – це важливий соціальний проект, покликаний не лише розповісти про проблему домашнього насильства в Україні, а й надати постраждалим конкретні інструменти, як діяти у тяжкій ситуації. Всі історії, розказані в серіалі, засновані на реальних подіях. У кожному епізоді автори серіалу надавали телефон Національної гарячої лінії з попередження домашнього насильства, і постраждалі могли отримати не лише психологічну підтримку, а й конкретний алгоритм дій для порятунку.

«Проблема домашнього насильства не є новою для нашої країни, адже щодня мільйони людей в Україні страждають від нього. Зараз, в умовах карантину, ситуація ще більше загострилась, оскільки постраждалі перебувають 24/7 в одному приміщенні зі своїми кривдниками і кожну секунду ризикують своїм життям, здоров'ям та безпекою. Серіал «Відважні» на каналі «Україна» показує реальне життя мільйонів українських жінок, які страждають від домашнього насильства. Його ключовий меседж - НЕ МОВЧАТИ про проблему. На жаль, ця тема дуже табуйована в нашому суспільстві, і канал «Україна» показав важливий приклад соціальної відповідальності, оскільки привертає увагу українського суспільства до важливої проблеми та показує ресурси допомоги для постраждалих», - відзначила директорка департаменту Національних гарячих ліній та соціальної допомоги у ГО «Ла-Страда-Україна» Альона Кривуляк.

Особливо важливо, що після прем’єри серіалу «Відважні», кількість людей, що вирішили розірвати коло насильства та звернутися по допомогу на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, зросла в рази. І що важливо, більше 20% цих звернень були від однієї з найменш соціально захищених верств населення – людей похилого віку, які страждають від насильства з боку своїх дорослих дітей та онуків. Раніше ці люди просто не знали, що можуть звернутися по допомогу.

«Завдяки серіалу, люди, які страждають від домашнього насильства, дізнались про актуальний номер телефону гарячої лінії. Лише після виходу першої серії, за вечір і ніч, консультанти гарячої лінії прийняли 95 дзвінків від осіб, які страждають від домашнього насильства. Загалом, по допомогу до нас звернулись 1 968 глядачів серіалу», - розповіла Альона Кривуляк.

Проблеми, порушені в серіалі, викликали високу зацікавленість глядачів. За комерційною аудиторією 18-54 (міста 50 тис.+), рейтинг (rat,%) серіалу становив – 2,28%*, частка (shr, %) – 10,6%*, за широкою – рейтинг був 4,65%**, частка – 15,51%**. Аудиторія серіалу – 8 859 003 млн глядачів***. Увесь час у ефірі серіал «Відважні» був лідером слоту за всіма основними аудиторіями.

Серіал «Відважні» виходив в ефір телеканалу «Україна» з 6 по 30 квітня у будні о 18:00. Серіал розповідає про спеціальний підрозділ поліції, який займається справами про домашнє насильство.

У головних ролях: Дар’я Петрожицька, Ірина Лановенко, Олександра Гончарова, Олександра Люта, В’ячеслав Василюк. Режисери-постановники – Максим Гуленко і Павло Мащенко. Оператор-постановник – Володимир Остапець. Продюсери – Вікторія Корогод, Олена Канішевська, Оксана Туник, Сергій Демидов, Ірина Костюк, Юлія Міщенко, Артем Стеценко.

Виробництвом фільму займалася студія FILM.UA на замовлення каналу «Україна». Зйомки проходили в Києві і Київській області.

 

* Дані розраховані для аудиторій у віці 18-54 вибірка "50 тис. +".
** Дані розраховані для аудиторій у віці старше 18 років вибірка "50 тис. +".
***Дані розраховані для аудиторії старше 4 років, вибірка "Вся Україна"
Дані дослідження ТВ аудиторії належать ІТК. Оператор панелі – Nielsen; моніторинг – Комунікаційний Альянс. Данні надані телеканалом "Україна". Дані за 5 травня 2020 року – остаточні, розраховані за показниками rat%, shr% и cov#. Детальніше по показникам та визначенням цільових аудиторій у глосарії ІТК.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь