Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Церковний календар

Календар поминальних днів у 2020 році: точні дати

Дізнайтеся, коли слід поминати померлих родичів: дати Радониці, батьківських субот і поминальних днів

15:35, 27 квітня 2020

Коли батьківські суботи 2020

фото: depositphotos

 

Завтра, 28 квітня, настане Радоница. Це черговий поминальний день у 2020 році, який відзначається через 9 днів після Великодня. У суєті і турботах не пропустіть цей день і пом'яніть померлих близьких і рідних.

Поминальні дні і батьківські суботи – це особливі дні поминання у православних, можливість згадати всіх своїх померлих родичів, помолитися за упокій їхніх душ, подумати про все хороше, що вони зробили, і що вас пов'язувало за життя. Дати обчислення батьківських поминальних субот залежать від головного християнського свята – Великодня і щорічно припадають на різні дні. Коли вшановуються батьківські дні у 2020 році, читайте в нашій статті.

На жаль, у 2020 році в зв'язку з небезпекою поширення коронавірусу і оголошеним в зв'язку з цим карантином, люди не зможуть у свято Радониці відвідати кладовища, тому що вони будуть закриті. Також обмежено відвідування храмів. Тому згадати померлих родичів можна вдома, помолившись за їхні душі і влаштувавши тиху поминальну трапезу в колі сім'ї.

Дивіться відео про традиції поминального дня:

Читайте також
Вихідні на 2020 рік: коли відпочивають українці

Вихідні на 2020 рік: коли відпочивають українці

Батьківські суботи 2020 року:

22 лютого – Вселенська м'ясопусна субота. Вона вшановується за 8 днів до початку Великого посту 2020, перед початком Масляної. У цей день поминають всіх хрещених людей, хто жили на Землі.

14 березня – батьківська поминальна субота другого тижня Великого посту.

21 березня – батьківська поминальна субота третього тижня Великого посту.

28 березня – батьківська поминальна субота четвертого тижня Великого посту. У ці поминальні дні в церквах проводяться заупокійні Літургії.

28 квітня – Радуниця, яка припадає на дев'ятий день після Великодня. В цей поминальний день живі діляться з мертвими радісною звісткою про перемогу Христа над смертю і набуття вічного життя.

6 червня – Вселенська Троїцька субота. У цей день поминають всіх померлих християн, а не тільки родичів. У церквах проводяться заупокійні служби.

7 листопада - Димитрівська поминальна субота, відзначається напередодні дня святого Дмитра Солунського.

Читайте календар Великодня по роках: як розрахувати церковні свята.

Дізнайтеся, чому на Великдень говорять «Христос Воскрес!»

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь