Онлайн

Яку страшну помилку допускають сучасні батьки у вихованні дітей – психолог

20:00, 19 листопада 2018

фото: pixabay.com

Куди подіти свої амбіції і як правильно підкреслити талант дитини, розповів психолог Михайло Лабковський.

Що таке сучасне виховання? Закінчилися часи золотих медалей і круглих відмінників. Бути особистістю і відрізнятися тепер навіть модно. І все б нічого, якби не сусідський Михайло, який стоїть на лижах в три роки і Маша, яка малює натюрморти в свої два. Сучасні батьки стали просто заліковувати недолік своєї уваги секціями та додатковими заняттями. Але дитинство повинно бути дитинством. Звичайно ж розвивати самодисципліну і підкреслювати таланти ніхто не забороняє, але виходити за рамки теж не варто.

Психолог Михайло Лабковський написав про це у своєму Instagram. За його версією цілком нормально до 14 років не мати стійких інтересів. Рідкісний випадок - навпаки.

"Пам'ятаю, в "Супермамочці" була героїня, чия дочка могла 20 хвилин стояти в "планці". Ви спробуйте, постійте хоча б 15 секунд, я на вас подивлюся. І справа тут навіть не в досягненнях: батьки нещадно вирощують в своїх дітях хворобливе самолюбство і деструктивне марнославство ", - говорить він і додає. - Ось, припустимо, дитина, виявляється, геніально малює. Приголомшливо складає вірші. Плаває, як дельфинчик. І тут починається. Гуртки, секції, змагання, олімпіади. Ні, я ще розумію, коли дитині реально подобається сидіти з ранку до вечора над твором (повірте, такі діти зустрічаються вкрай рідко), тато з мамою вже ломляться у двері, з криками "ти собі весь зір зіпсуєш!", А малюк продовжує аналізувати Улісса в своєму літературному доповіді. Це ще куди не йшло".

Що ж відбувається далі?

"В результаті дорогі тато з мамою роблять з його здібностей, які взагалі-то повинні приносити в життя привілеї і радість, якусь страшну кашу з вічно незадоволені амбіції. Результат: перспективні юні піаністи дивитися в бік інструменту не можуть. Геніальні митці не беруться за мольберт, тому що замість творчого задоволення їх чекає сота за рахунком пляшечка, яку треба заштрихувати правильно, як покарав репетитор", - пояснює Лабковской.

За словами психолога, дитина з нелюдським науковим інтересом закидає все на користь ігор у дворі (що абсолютно нормально), тепер уже борючись не на життя, а на смерть з мамою, у якої на носі олімпіада з біології.

"Друзі мої, таланти дані нам для радості. Для творчого кайфу і задоволення. Можливо ще й для грошей - але це покаже вже доросле життя. Саме через таке виховання ви доживаєте до 30 років і абсолютно не розумієте, хто ви такі і чим вам хочеться займатися", - підсумував Лабковський.

Раніше вчені з'ясували, коли партнери перестають відчувати дискомфорт у парі. В результаті виявилося, що чоловіки швидше перестають відчувати дискомфорт. Так, їм потрібно близько трьох місяців, щоб не відчувати незручності під час сну оголеним в одному ліжку. Жінкам знадобилося майже 4 місяці.

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina  

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь