Онлайн
Здоров'я

Які речі треба не забувати очищати і дезінфікувати

Дізнайтеся, які звичні для нас предмети побуту несуть потенційну небезпеку для здоров'я

17:30, 16 березня 2020

Як захиститися від вірусу

фото: depositphotos

Щоб убезпечитися від серйозного ризику зараження коронавірусом, медики настійно рекомендують дотримуватися правил карантину, уникати місць масового скупчення людей, по можливості залишатися вдома, а також не ігнорувати правила особистої гігієни. Адже, крім повітряно-краплинного шляху, коронавірус COVID-19 також передається через брудні руки і речі. Які предмети слід регулярно очищати і дезінфікувати, читайте в нашій статті.

Дивіться відео про поширення коронавірусу в Україні:

Читай також
Як зробити антисептик для рук в домашніх умовах

Як зробити антисептик для рук в домашніх умовах

Найбільшу небезпеку поширення вірусу представляють предмети загального користування, які пройшли через безліч рук, особливо немитих. Майте на увазі, що на різних предметах віруси можуть існувати від 5 хвилин до кількох годин, а то й діб. Тож цього цілком достатньо, щоб підхопити інфекцію, особливо якщо ви рахували гроші або розмовляли по телефону, а потім тими ж руками потерли очі і ніс або почати їсти.

Читай також
Чому не можна чіпати обличчя руками і як від цього відучитися

Чому не можна чіпати обличчя руками і як від цього відучитися

А тому вкрай важливо дотримуватися правил особистої гігієни, якомога частіше мити руки, особливо після вулиці, а також дезінфікувати речі, які ви брали брудними руками, а тим більше яких торкалися чужі люди.

На яких предметах можуть бути віруси

Список речей, на яких вірус може існувати досить довго, великий. Найбільш улюблені матеріали скупчення вірусів і бактерій – це папір, пластик, метал, скло. Зрозуміло, що лідером зі збирання небезпечної зарази для здоров'я людини є гроші – як паперові купюри, так і монети.

Але і про особистий мобільний телефон не варто забувати. Хоч користуєтеся ним тільки ви, згадайте, що ви робите це брудними пальцями, в громадському місці, разом із грошима, дверними ручками і поручнями. А потім його ж берете вже помитими руками.

Отже, найнебезпечніші предмети, на яких живуть віруси:

 • гроші,
 • мобільний телефон,
 • клавіатура і мишка,
 • ключі,
 • гаманець,
 • пластикові картки,
 • сумка,
 • пакувальні пакети,
 • дверні ручки,
 • сходові перила,
 • поручні,
 • вимикачі,
 • кнопки ліфта і домофона.

Як убезпечитися від вірусів, що знаходяться на речах

Щоб мінімізувати ризик заразитися вірусом, не лінуйтеся якомога частіше проводити дезінфекцію перелічених речей. Зрозуміло, що з купюрами, транспортом, ліфтом і перилами складніше, тут врятує тільки обробка власних рук після перерахунку грошей і перебування в громадських місцях.

Проте протерти антибактеріальним засобом власний смартфон, мишку, гаманець або сумку – вам цілком під силу. Робити це слід 2-3 рази на день.

Також не забувайте протирати вдома взуття, робити вологе прибирання і провітрювати приміщення, в якому перебуваєте. Намагайтеся відучитися від звички торкатися руками обличчя. І обов'язково, прийшовши додому, мийте руки з милом.

Читайте, що таке пандемія: небезпека, симптоми і лікування пандемічного грипу.

Вам також буде цікаво дізнатися, як часто потрібно дезінфікувати руки.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь