Онлайн
Спорт

Які тренування ефективніше: кардіо чи силові

Силові - це спосіб зберігати м'язову масу.

Даша Харченко Даша Харченко
11:00, 1 березня 2021

Фізичні навантаження - невід'ємна частина нашого життя. Незважаючи на те, що пандемія внесли свої корективи в звичайний режим, все ж активність підтримувати необхідно.

Читай також
Як часто займатися спортом для схуднення та набору м'язів

Як часто займатися спортом для схуднення та набору м'язів

Якщо ви ще не вибрали, який тип навантаження вибрати для себе, в цьому матеріалі ми розкриємо цю тему. Зокрема, розберемо два основних напрямки тренувань: кардіотренування і силовий тренінг з обтяженням. Багато хто приходить в спортзал з метою схуднути, але який же тип тренувань вибрати?

Розберемо це питання на прикладі дослідження «Aerobic or Resistance Exercise, or Both, in Dieting Obese Older Adults».

Так, 160 дорослих людей з надмірною масою тіла знаходилися на контрольованому дефіциті (мінус 500-700 калорій від розрахункової норми підтримки) протягом шести місяців. Всіх учасників розділили на три групи, які відрізнялися типом тренувань. Всі три групи займалися в залі три рази на тиждень. Група номер №1 виконувала тільки 60 хвилин кардіо. Група №2 виконувала 60 хвилин силових тренувань. Група №3 виконувала поєднане тренування, силові плюс кардіо протягом 75-90 хвилин.

фото:depositphotos

Який результат?

Всі три групи втратили за час експерименту приблизно однакову кількість загальної ваги тіла - близько 9 кілограмів в середньому. При цьому, відсоток втрати м'язової маси був найменшим в групі, яка займалася тільки силовими тренуваннями. Вони втратили тільки 1 кілограм м'язів. Група №3, яка поєднувала силові тренування і кардіо, втратила 1,7 кілограма м'язів. А перша група, яка робила тільки кардіо, втратила 2,7 кілограма м'язів.

фото:depositphotos
фото:depositphotos

Що з цього випливає?

Не вся втрата ваги - це хороший результат. Втративши м'язову масу, ви маєте набагато більші шанси після закінчення дефіциту калорій набрати зайву вагу назад, оскільки саме в м'язах і окислюються для отримання енергії руху жирні кислоти. Таким чином, в довгостроковій перспективі найкращим способом для підтримки ваги при нормальному харчуванні буде нарощування м'язової маси шляхом силового тренінгу.

Раніше ми писали, як вибрати тренера і від якого варто бігти: 6 професійних порад.

 

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь