Онлайн
Здоров'я

Як вибрати миючий засіб без шкоди для здоров'я - поради експертів

Лікар-дерматолог розповіла, на що звертати увагу при виборі миючого засобу.

Олександра Красновська Олександра Красновська
12:00, 16 вересня 2020

Помила тарілку і потрапила до лікарні. Засоби для миття посуду змивають не лише жир зі сковорідок, а й шкіру з рук. А ще викликають опіки легенів та набряки обличчя. У програмі «Ранок з Україною», яка виходить у будні о 6:30 на телеканалі «Україна», ведучі Марія Мельник і Григорій Герман дізналися, на що звертати увагу при виборі засобу для миття посуду, аби не поплатитися здоров'ям.

З екранів телевізорів чи не кожна реклама обіцяє вам чарівний засіб, з яким і купа брудного посуду не страшна, і ручки м'якими залишаться! А ще є й для дитячого посуду, та навіть ЕКО-засоби! Українські стандарти куди менш вибагливі, ніж європейські. Саме тому наші, навіть дорогі розрекламовані засоби можуть мати агресивний склад, який викликає алергію. І попри те, що на упаковці вказане «ЕКО».

«Еко-засоби – це однозначно тренд! Всі люди купуються на це, але насправді в ЕКО-засобах може бути навіть більше алергенів, ніж у звичайних. Саме за рахунок екстрактів, які є досить сильними алергенами», – пояснює лікарка-дерматолог Марина Анфілова в ефірі каналу «Україна».

Допомагає змити бруд – піна, яка утворюється під час взаємодії мийного засобу з водою. Цю піну створює речовина, що називається ПАР (поверхнево-активні речовини), і вона буває кількох видів.

«Вони є різних видів – одні для нас є безпечними або лояльними, а інші – навпаки досить агресивними і токсичними. Вони бувають аніонні, катіонні, амфотерні і неіоногенні», – коментує кандидат технічних наук Валентина Осієвська в програмі «Ранок з Україною».

Аніонні – найбільше утворюють піну, добре відмивають посуд, але можуть проникати крізь шкіру до організму. Катіонні – утворюють менше піни і водночас найбільш токсичні. Амфотерні – фактично підсилюють дію як аніонних, так і катіонних. І останні неіоногенні – є найбільш ощадливими, вони менш агресивні і легко змиваються з посуду.

Експерименти доводять, що в незалежності від вартості миючого засобу, їхній склад практично не змінюється. Навіть дитячий засіб, який рекламується виробником, як неалергенний та безпечний, містить від 5 до 15 відсотків тих самих агресивних аніонних пар. Тож, якщо ви хочете справді обрати максимально безпечний засіб – то запам’ятайте кілька правил:

«Обирайте засоби, які не містять багато консервантів, багато фарбників! Якщо це неоновий засіб, яскраво синій або яскраво червоний – зрозуміло, що там є купа барвників, на один з яких може бути алергічна реакція. Краще обирати засоби світлого кольору або прозорі та без різкого запаху», – радить лікарка-дерматолог.

А тому дивіться не лише на титульну обгортку та обіцянки рекламодавців, а ще й на склад товару.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь