Онлайн
Психологія

Як позначиться навчання в 5-річному віці на малюків: думка експертів

Експерти вважають, що перевантаження в такому віці загрожує психічними розладами.

Олександра Красновська Олександра Красновська
14:10, 12 листопада 2020

До школи в 5 років – у Міністерстві освіти виступили з ініціативою дозволити п’ятиліткам гризти граніт науки. Ведучі програми «Ранок з Україною», яка виходить у будні о 6:30 на каналі «Україна», Марія Мельник і Григорій Герман дізналися, наскільки це піде на користь самим дітям і чому через навчання у ранньому віці дитині загрожують нервові розлади.

Учителі, оцінки, друзі, перше кохання і перші конфлікти – у Міністерстві освіти вважають, що діти в 5 років готові до цих випробувань. Очільник міністерства Сергій Шкарлет повідомив, що в Україні можуть змінити мінімальний вік школярів. Батьки до такої ініціативи ставляться по-різному. Психологи ж зазначають, що побоювання батьків не безпідставні, адже більшість дітей такого віку не готові до постійного навантаження.

«Якщо дитині в 5 років дати навантаження першого класу, то вона може швидко виснажитись і просто не впорається з цим, адже мозок буде перенавантажений», – пояснює психологиня, кандидат психологічних наук Юлія Святенко в ефірі каналу «Україна».

Перенавантаження у такому віці загрожує психічними розладами, наступною постраждає серцево-судинна система. А, отже, про успішність за таких обставин годі й говорити. Та не лише п’ятилітки не готові до школи – нинішня система освіти сама не готова приймати в перший клас дітей такого віку. Хоча у світі, кажуть освітяни, є країни, де діти починають навчання і в 4 роки. Наприклад, саме в чотирирічному віці за парти сідають діти в Канаді та Великій Британії. А з 5-ти років за «Букварі» беруться малюки Іспанії, Австралії та Нідерландів.

«Але ми не повинні забувати, що початкові школи в Європі – це окремі будівлі, де є тільки вчителі початкової школи, вихователі, учні початкової школи і все. Вони там знаходяться у декількох приміщеннях, є окремі класи, в яких відбуваються заняття, окремо ігрова кімната і окремо спальня. Звичайна загальноосвітня школа цього забезпечити не зможе», – пояснює директор школи Олександр Полторацький у програмі «Ранок з Україною».

А також психологи з освітянами стверджують, що в одному класі навчатися діти п’яти, шести і семи років просто не зможуть, адже між ними колосальна різниця – як у психологічному, так і в фізичному аспекті. Поки що навчання з 5-ти років – ініціатива, яку пропонують обговорювати. І в Міносвіти запевняють – у будь-якому разі за батьками залишиться вибір, у якому віці віддавати дитину до школи – у 5, 6 або 7 років.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь