Онлайн
Психологія

Як правильно сваритися, щоб зміцнити стосунки

За словами психолога - конфліктів боятися не треба

19:00, 9 вересня 2020

Він не помітив нової зачіски чи не виніс сміття, а вона завжди його сварить чи згадує старі конфлікти. Але вони кохають одне одного і кожен новий день випробовує їхні стосунки на міцність. У програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» ведучі Анатолій Анатоліч і Лілія Ребрик з’ясували, як за допомогою сварки покращити сімейні стосунки і яких елементарних правил слід дотримуватися, щоб не нашкодити відносинам.

За словами психолога – конфліктів боятися не треба, адже саме вони допомагають зробити стосунки гармонійними. Головне – вирішити їх, а починати краще завжди з себе.

«Варто сказати, що вам також шкода, бо ви не так відреагували або не відразу зрозуміли, що саме було необхідно вашій половинці, або що не допомогли їй виразити свою потребу», – радить нейропсихолог та психотерапевт Вікторія Любаревич-Торхова в програмі «Ранок з Україною».

Така відвертість знизить градус і замість образ та криків ви будете вести конструктивний діалог. Американців цьому вчать ще у школі, а українці воліють замовчувати конфлікти. Звідси і такий високий рівень розлучень – 61%.

«Іноді нам здається, що ми сказали про свою потребу, а насправді це не так – лише частину, а інше залишили в думках. Звідси й беруться образи», – зазначає експерт.

У психології існує принцип 90 на 10, він стосується як жінок, так і чоловіків. Це коли при черговій сварці 90% переживань пов’язані з минулим досвідом і лише 10% – з поточною ситуацією. Тож, як правильно сваритися, щоб зберегти стосунки? Психологи радять такий алгоритм:

  • під час сварки не обзивайте одне одного образливими словами;
  • не звинувачуйте. Куди ефективніше спрацює метод відчуттів – краще сказати: «Зараз я відчуваю біль чи смуток», замість того, щоб казати: «А ось ти…!»;
  • не порівнюйте ні себе, ні свого партнера з іншими;
  • не з’ясовуйте своїх стосунків при свідках;
  • не згадуйте попередніх конфліктів;
  • охолоньте – візьміть тайм-аут;
  • не бійтеся вибачатися – це не приниження, а ознака сили.

І завжди пам’ятайте, що причина сімейного конфлікту – це результат завищених очікувань від партнера.

«Взагалі всі люди – і чоловіки, і жінки ображаються, тому що в них живуть уявлення і очікування, які беруться з наших глибинних переконань, – пояснює Вікторія Любаревич-Торхова в ефірі каналу «Україна». – Секрет гармонійних стосунків – це навичка говорити одне з одним про свої потреби. Це означає, що потрібно навчитися обирати момент, коли обидва у спокійному стані і готові на конкретний діалог».

Сварки – це не привід для розлучень, а чудова нагода вирішити сімейний конфлікт і зробити сімейне життя щасливішим.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь