Онлайн
Ідеї

Як побудувати ефективний графік для роботи та навчання

Дізнайтеся, що потрібно робити, щоб все встигати

Ольга Козачок Ольга Козачок
17:50, 25 вересня 2020

Справ по вуха, а часу обмаль? Хочеться так багато всього встигнути, але виконати виходить лише половину із задуманого? Як побудувати ефективний графік, щоб все встигати – і працювати, і вчитися, і повноцінно відпочивати, читайте в нашій статті.

Читай також
Канікули 2020-2021 в школі: коли і скільки будуть відпочивати діти

Канікули 2020-2021 в школі: коли і скільки будуть відпочивати діти

Щоб зробити всі задумані справи, потрібно навчитися планувати. На перший погляд, це досить просто. Але багато своїх справ люди тримають у голові, а не на папері. Через це можна просто забути про щось важливе.

Якщо ж ви завели собі планер, але все одно не встигаєте, потрібно навчитися тайм-калькуляції. Цей принцип означає, що людина приблизно розбиває по часу, скільки займатиме вирішення тієї чи іншої задачі протягом дня.

А потім, коли визначено весь список завдань, навпроти кожного завдання слід проставити час на його виконання. Підсумувавши ці відрізки часу, можна легко визначити, чи вийде встигнути зробити все заплановане за один день.

А ось якщо часу на виконання завдань значно більше, ніж годин у добі, потрібно делегувати повноваження, навчитися говорити "ні" і правильно розставляти пріоритети.

У цьому може допомогти матриця Ейзенхауера, у якій в наочній формі представлені всі ваші справи, розділені за ступенем важливості і терміновості.

Як вибудувати ефективний графік для роботи і навчання за допомогою матриці Ейзенхауера

Як видно з матриці, всі справи можна згрупувати в чотири основні блоки: термінові і нетермінові, важливі і неважливі.

У більшості людей на початковому етапі зазвичай найбільш заповненим є перший квадрат, де все важливо і терміново. Це свідчить про те, що в житті таких людей присутній хаос, але немає системності і порядку.

Слід навчитися розподіляти справи рівномірно по всіх цих чотирьох квадратах. За статистикою до чверті дня ми витрачаємо на неважливі справи.

Крім того, при плануванні свого дня слід залишати час на форс-мажорні обставини. В середньому протягом дня має залишатися в запасі 1,5-2 години на рішення таких незапланованих завдань.

Найбільш важливі та об'ємні справи найкраще виконувати в першій половині дня. Це час найбільш продуктивний, тому що у людини більше сил, енергії і бажання.

Якщо важлива справа забирає надто багато часу, її слід подробити на кілька дрібних частин і робити їх поетапно, не за один раз. Наприклад, якщо в процесі навчання ви пишете дипломну чи курсову роботу, зробити це за один раз дуже важко. Краще виконувати кожен день по 1-2 завдання.

Якщо ж на початку дня не виконати цю дрібну справу, вона має властивість накопичуватися і зростати, як сніжний ком.

Якщо при виконанні роботи протягом дня ви відчуваєте стрес, який вибиває з колії, є кілька нескладних правил, як його подолати. Наприклад, дихальні техніки, нетривалі зарядки, п'ятихвилинні відволікання і перемикання уваги на інші питання і завдання. І, звичайно ж, повноцінний нічний сон.

Раніше ми розповідали, коли буде переведення годинників на зимовий час 2020 в Україні.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь