Онлайн

Як політична агітація впливає на населення: думка експертів

Як агітатори впливають на емоційний стан населення і як передвиборна гонка може перетворитися на справжнє переслідування виборців.

Олександра Красновська Олександра Красновська
16:15, 22 жовтня 2020

10 дзвінків, 15 буклетів та 6 газет! За тиждень до виборів в Україні почалася найактивніша фаза політичної агітації. У програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» ведучі Лілія Ребрик і Анатолій Анатоліч з’ясували, як агітатори впливають на емоційний стан населення та як передвиборча гонка може перетворитися на справжнє переслідування виборців.  

Лозунги на кожному кроці. Намети агітаторів біля вашого дому. А в поштовій скриньці – тони політичної макулатури. Вибори дедалі ближче, і політична реклама стає наполегливішою. Уже кілька місяців уся країна переповнена політичною агітацією. І основна її мета – викликати у виборців емоції.

«Вибори – це завжди боротьба емоцій. Виборці голосують емоціями, а не розумом, – зазначає політолог Тарас Семенюк в програмі «Ранок з Україною». – Соціологи порахували, що орієнтовно 95% виборців голосують емоціями. Той, хто в себе найбільше влюбить – той і перемагає на виборах».

Змусити співпереживати разом з кандидатом-фаворитом або змусити зненавидіти його політичного опонента. Дві найбільш поширені політтехнології.

«Це може бути частиною технології. Штаб одного кандидата, коли працюють проти іншого, можуть спеціально набивати таку оскому на свого опонента, – розповів політолог. – Телефонувати, нав’язувати всякі історії, щоб людям це вже остогидло, відповідно, щоб вони за нього не голосували».

Але разом з емоцією, часто негативною, агресивна агітація викликає стрес у виборців, кажуть психологи. А все через відповідальність, яка лягає на плечі українців перед кожними виборами.

«Як правило, передвиборчий стрес пов’язаний зі страхом і з бажанням, і одночасно неможливістю контролювати все, що відбувається в житті, – пояснює психологиня Оксана Сашенко в ефірі каналу «Україна». – Чи вдасться мені проконтролювати вибір свій, друзів, сусідів, рідних? Чи вдасться мені максимально підтримати свого кандидата?»

Та найгірше, що цей стрес надалі може перерости в депресію. Але вихід є, кажуть психологи.  Головне – правильно оцінювати те, на що ми можемо впливати, а на що – ні.

«Можемо вплинути на те аби вчасно вимкнути радіо, телевізор. Сказати «спасибі» людям із листівками, котрі намагаються вас агітувати. Не сприйняти і відкласти в бік те, що не корисно і що не хочеться, – розповідає психологиня. – Коли ми чітко і свідомо розділяємо на «впливаю» і «не впливаю», тоді нам стає набагато спокійніше жити своє життя».

Отже, ви не можете повпливати на кількість реклами та агітаторів, але можете від цього абстрагуватись і просто не звертати уваги. А якщо ви помітили, що вам нав’язують думку чи погляди, не бійтеся сказати «стоп» співрозмовнику і припиніть спілкування. А всю інформацію про свого кандидата ви легко можете знайти в Інтернеті. Пам’ятайте, емоції не мають впливати на ваш вибір. Бережіть себе і голосуйте розумом.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь