Онлайн
Ідеї

Як підготувати дитину до школи в умовах карантину

Корисні поради для батьків, як організувати навчальний процес в домашніх умовах

17:30, 29 серпня 2020

Навчання вдома в умовах карантину

фото: depositphotos

Уже за кілька днів, з 1 вересня, більшість дітей в Україні підуть до школи в умовах адаптивного карантину. В основному це діти, які мешкають у регіонах, що знаходяться в зеленій, жовтій і помаранчевій зонах.

Читай також
В Україні знову продовжили карантин і заборонили в'їзд іноземцям

В Україні знову продовжили карантин і заборонили в'їзд іноземцям

Проте школярі, які мешкають на території червоних зон, будуть змушені продовжити своє навчання вдома до поліпшення стану епідеміологічної обстановки.

Крім того, на карантин можуть піти діти в окремо взятих класах, якщо хтось із однокласників заразиться на коронавірус. Їм доведеться перебувати в умовах самоізоляції.

У будь-якому випадку, навчання повинно тривати онлайн, навіть у домашніх умовах. Як батькам правильно організувати навчальний процес і як підготувати дітей до школи в умовах карантину, читайте в нашій статті.

Багато хто пам'ятає жорсткий весняний карантин, коли школярам було дуже важко вчитися в режимі онлайн. Крім того, тоді зросла кількість конфліктів у сім'ях, адже і дорослі, і діти опинилися замкненими в чотирьох стінах без можливості зайве вийти за межі сім'ї і поспілкуватися з однолітками.

Психологічно це доволі складний період, адже червона зона передбачає не лише закриття шкіл, а й призупинення роботи всієї інфраструктури регіону, громадського транспорту, розважальних центрів тощо.

Деякі батьки, розуміючи всі складності, намагаються повністю налагодити побут і навчальне місце для дитини. Насправді це нескладно.

Дитині для шкільних занять необхідний особистий простір. В ідеалі – це власна кімната. Або ж частково відгороджений куточок у загальній кімнаті, який створює відчуття окремої зони – для навчання і проведення особистого часу.

Цей простір повинен бути правильно обладнаним під всі потреби школяра. Він має включати робочий стіл або парту і стілець. Не забувайте, що тут дитина буде проводити кілька годин на добу, а тому важливо, щоб меблі були зручними, практичними і правильно підібраними під зріст школяра.

Також шкільне місце зручно облаштувати поличками і підставками для книг і канцелярії, правильним освітленням, хорошою настільною лампою.

Навчання онлайн припускає наявність гаджетів, завдяки яким вихід в інтернет буде легким, швидким і надійним, а робота – зручною і безпечною. А тому батькам важливо заздалегідь потурбуватися про комп'ютер, ноутбук, планшет або смартфон з великим екраном, щоб очі дитини втомлювалися якомога менше.

Дитині буває складно самостійно контролювати час, проведений з гаджетами, і правильно розподіляти день на навчання і відпочинок. Тут важлива дисципліна і чіткий розпорядок дня. Завдання батьків – всіляко сприяти і розвивати в своїй дитині почуття відповідальності і відчуття часу. Також важливий особистий приклад. Якщо тато і мама ставляться до своїх обов'язків відповідально, то це ж почуття легше прищеплюється школяреві.

Формат навчання онлайн у більшій мірі передбачає самостійну роботу дитини над уроками, ніж у навчальному закладі під постійним контролем педагога. Цю функцію під час карантину повинні виконувати батьки. До них перших школяр звернеться в разі, якщо йому не зрозуміла тема або не розв’язується задача. Тож татові і мамі часто доведеться згадувати свої шкільні знання, щоб допомогти і підказати дитині.

Школяреві дуже важлива постійна моральна підтримка батьків. Діти не менше за дорослих відчувають тривожність і думають про власне майбутнє. Вони турбуються про здоров'я своє і близьких людей і думають про ситуацію в цілому, тим більше що інформація про неї є відкритою. Також вони чудово розуміють важливість освіти і соціальних навичок. Батьки повинні підтримувати їх і оберігати від стресу.

Дізнайтеся, чи підуть школярі до школи 1 вересня 2020 року в Україні.

Також вам буде цікаво, як пояснити дитині, що свята на 1 вересня не буде.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь