Онлайн
Цікаві факти

Як оцінки пригнічують психологію дітей – експеримент Мілґрема

16:58, 22 листопада 2018

Оцінки здатні негативно позначатися на людській психіці

фото: gettyimages

У повсякденному житті всі ми проходимо через шкільний етап, який має на увазі комунікацію між учителем і учнем. Вплив цього етапу життя на подальші переконання людини дуже великий.

З самого дитинства діти виконують вказівки старших, які є для них авторитетом. При цьому, в дитинстві всі ми не позбавлені прагнень і цілей, які обіцяємо собі виконати, коли станемо дорослими.

При цьому, в шкільні роки діти переносять чимало переживань і поневірянь, з якими вони не можуть впоратися все подальше життя.

Оцінка – як покарання для дитини

У школі дітей карають своєрідним психологічним способом – оцінкою. На думку психологів, погану оцінку учень сприймає не як оцінку власних знань, а як оцінку самого себе.

Школярі переконані, що отримати трійку або двійку – це ганьба, вони відчувають себе пригнічено.

В останні десятиліття в прогресивних країнах все частіше відмовляються від системи оцінювання в молодших класах, вводячи цю систему лише ближче до закінчення школи.

Оцінка може стати справжньою зброєю, яке ранить дитину не менше фізичного болю. Чи справедливо це по відношенню до юних осіб, які роблять лише перші кроки в суспільстві?

Нагадаємо, 24 листопада о 21.00 на телеканалі «Україна» відбудеться прем’єра унікального дослідницького проекту «Зомбі-2. Промивка мізків», над створенням якого працювала творча група документалістів – Ілларіон Павлюк, Володимир Рибась та Олег Рогожа. 

Проект «Зомбі-2. Промивка мізків» продемонструє, які основні маніпулятивні прийоми можуть призвести до підсвідомого виконання дій, що виходять за норми моралі, як працюють технології агресивного переконання та як протидіяти їм.

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь