Онлайн
Серіали

Як пояснити дітям правила поведінки в екстремальній ситуації: порада психолога

Дивіться серіал «Виклик» на каналі «Україна» 23 листопада.

Олександра Красновська Олександра Красновська
16:00, 20 листопада 2020

У понеділок, 23 листопада, на каналі «Україна» відбудеться грандіозна прем'єра серіалу «Виклик», який розповість про героїчну роботу рятувальників. Особливість картини в тому, що вперше в Україні вона знята за сприяння Державної служби надзвичайних ситуацій.

У процесі зйомок експерти служби консультували сценаристів і знімальну групу, як правильно реагувати в екстремальних ситуаціях, катастрофах і терактах, щоб події, що розгортаються на екрані, вразили глядачів своєю правдоподібністю.

Готуючись до прем'єри, ми поспілкувалися з психологом ДСНС, у якої поцікавилися, як пояснити дитині правила поведінки в екстремальних ситуаціях.

Починаючи розмову, експерт констатувала, що найбільша кількість нещасних випадків з дітьми трапляється на воді і на дорозі, тому саме цим двом небезпекам батьки повинні приділяти найбільшу увагу. Пояснювати правила дорожнього руху та поведінки на воді потрібно з раннього віку, не лякаючи, а навпаки, граючи з дитиною.

З дітьми старшого віку важливо проговорювати небезпечні ситуації, які можуть статися, аналізуючи відповіді дитини і обов'язково вказуючи на помилки.

Також психолог зазначає, що в разі екстремальної ситуації дитина повинна знати на пам'ять номери телефону служб порятунку, хоча б одного з батьків, могла назвати своє і їх ім'я і свою адресу.

«Ми рекомендуємо вчитися домовлятися про місце зустрічі на випадок, якщо виникне потреба зв'язатися без мобільного телефону; в будь-якому місці визначати шляхи відходу; негайно покидати приміщення, транспортні засоби в разі небезпеки, наприклад, при ознаках диму. У натовпі - негайно позбавлятися зайвих речей, які заважають рухатися», - говорить експерт.

І пам'ятайте, що будь-які розмови про можливу небезпеку потрібно проводити не на ходу, а в спокійному стані і приємному оточенні. «Малюків краще вчити у вигляді казки, підлітків під час гри або цікавого дозвілля. Підкреслюю: важливо не лякати, а промовляти і самим бути прикладом», - нагадує психолог.

Нагадаємо, раніше ми розповідали вам про докладний план дій в разі екстреної ситуації, використовуйте його, пояснюючи дитині правила порятунку.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь