Онлайн
Скоро до школи

Як мотивувати дитину ходити до школи – рекомендації Уляни Супрун

17:38, 1 жовтня 2018

Небажання вчитися – це відсутність правильної мотивації. Як мотивувати учня правильно? Уляна Супрун разом із психологом Вікторією Горбуновою спробували розібратися, як мотивувати кожну дитину ходити на уроки з задоволенням.

фото: pixabay.com

За словами в.о. міністра охорони здоров'я України, якщо уявити замкнене коло дитячої демотивації, то виглядатиме воно приблизно так. Спочатку вчительська чи батьківська вимога щось зробити провокує цілий натовп думок-демотиваторів в дитячій голові («це нудно, не цікаво», «я не впораюсь, я не розумний», «дістали, знову тиснуть»). Потім ці думки провокують почуття-демотиватори (сум, нудьгу, роздратування, злість, сором). У такому емоційному стані дитина все робить абияк, тягне час, впирається, страждає…Ця поведінка призводить до того, що невдоволення дорослих росте, вимоги посилюються, стають жорсткішими, з’являються докори та образи і – коло замикається.

Спробуйте спочатку розібратися, що саме демотивує дитину йти на уроки.

Якщо школяр вважає завдання нудними – допоможіть знайти в них цікаве, покажіть як та де можна застосувати здобуті знання та вміння.

Якщо дитина не певна в собі та своїх силах – підтримайте її, нагадайте час, коли все вдавалося, підкажіть, як зробити швидше та якісніше, давайте підказки, хваліть за успіхи, будьте поряд і будьте опорою.

Якщо ж це думки про інших людей, їхній тиск чи знецінення – продемонструйте, що це не так, дайте більше часу, скажіть щось добре та особисте, підкресліть те, наскільки ви цінуєте свою дитину та її зусилля.

Власне, все перераховане і роблять, часто самі того не знаючи, ті вчителі, яких і ми, і діти вважають чудовими. Вони допомагають розвинути мотивацію, яка називається внутрішньою і в основі якої лежать не примус, а відчуття власної самодетермінованості («Мені це цікаво і потрібно»), компетентності («Я можу це зробити»), та добрих стосунків з людьми («Я відчуваю підтримку»).

Читайте також: Уляна Супрун пояснила, чим корисні для дітей домашні улюбленці. 

Раніше повідомлялося про те, що шкільні лінійки – пережиток радянської традиції. Уляна Супрун пропонує відмовитися від таких заходів.

Читайте також: Уляна Супрун розповіла, що окрім раку загрожує курцям. 

Дивіться також відео, чому Супрун радить заводити домашніх улюбленців:

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina  

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь