Онлайн
Спорт

Як часто займатися спортом для схуднення та набору м'язів

Щоденні тренування – це не надто корисно.

Даша Харченко Даша Харченко
20:10, 29 вересня 2020

Тривалі стосунки зі спортом не завжди дають відповіді на всі запитання. Скільки часу потрібно присвячувати тренуванням, розібралася Сара Ліндберг у статті «How Often Should You Work Out?» для Healthline.

Нагадуємо про те, як працюють спортзали в умовах пандемії.

Як часто займатися спортом для схуднення

Частотність тренувань залежить від того, як швидко ви хочете отримати результат. Експерти радять втрачати не більше кілограма за тиждень.

Як часто займатися спортом

фото:depositphotos

Для ефективного схуднення необхідно займатися спортом 4-5 днів на тиждень, але починати варто з 2-3 днів. Тренування повинні включати кардіо, силові вправи, основні вправи та розтягування.

Кардіо не лише стимулює роботу серцево-судинної системи, але й сприяє спалюванню калорій, поліпшенню настрою та зменшенню стресу. Робіть кардіо протягом 30 хвилин 5 днів на тиждень, а також займайтеся аеробікою протягом 25 хвилин 3 дні на тиждень.

Присвячуйте 2-3 дні силовим вправам, таким як присідання з плечовим пресом, бічні випади, відтискання на одній руці тощо.

Важливо змінювати інтенсивність тренувань, тип вправ, а також робити перерву не менше двох днів на тиждень.

Як часто займатися спортом

фото:depositphotos

Як часто займатися спортом для збільшення м’язової маси

Для набору м’язової маси необхідно дотримуватися балансу між кардіо та силовими вправами. Робіть кардіо 2-3 дні на тиждень: надавайте перевагу коротким, але інтенсивним тренуванням. Силовим вправам також присвячуйте не менше 2-3 днів. Поступово збільшуйте частотність, але не більше 5 днів на тиждень.

Якщо м’язи не збільшуються, це свідчить про ефект плато. Аби здолати його наслідки, необхідно збільшити навантаження, спробувати інші вправи, а також змінити кількість повторів.

Важливо робити перерву на 1-2 дні кожного тижня.

Раніше ми розповідали про те, що занадто інтенсивні тренування скорочують життя.

Читайте про те, як «перезавантажити» свої тренування для максимального ефекту.

Дивіться відео про те, як тренується Оля Полякова:

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь