Онлайн
Здоров'я

Повторюємо: як часто потрібно дезінфікувати руки і як це правильно робити

Основні правила гігієни для профілактики коронавірусу

Ольга Козачок Ольга Козачок
16:25, 16 жовтня 2020

Тема дезінфекції та чистих рук стала особливо актуальною останнім часом, у зв'язку з пандемією коронавірусу. Медики єдині в думці, що одним із способів поширення небезпечного вірусу саме є брудні руки. Коли і як часто слід дезінфікувати руки, читайте в нашій статті.

 

На сьогоднішній день оптимальним засобом, який швидко і ефективно усуває з рук шкідливі мікроорганізми, є антисептик. ВООЗ рекомендує для зменшення ризику зараження коронавірусом користуватися антисептиками, які містять не менше 60% спирту. Також підходять антисептики з вмістом 2%-го розчину хлоргексидину. Будьте обережні: оброблені спиртом речі легко займаються.

Миття і дезінфекція рук

Важливо розуміти, що миття і дезінфекція рук – це дещо різні поняття. Руки можуть бути зовні чистими, але при цьому на шкірі може перебувати безліч хвороботворних мікроорганізмів. Процес дезінфекції полягає в обробці засобами, які знищують більшу частину небезпечних бактерій, вірусів, паразитів. А миття лише видаляє бруд, жир і незначну кількість бактерій.

Дезінфекцію рук можна зробити за допомогою різних антисептиків. Обробляти руки антисептиком потрібно протягом 30 секунд.

До речі мило також може мати бактерицидні властивості. В цьому випадку при митті рук відбувається ще й їхня дезінфекція.

В даний час дезінфікуючі засоби доступні у вигляді вологих серветок, спреїв і рідин. Це дуже зручно, особливо в дорозі, на відміну від мила, яке вимагає наявності води і певних умов використання.

Але, якщо є така можливість, краще віддати перевагу милу й воді, тому що часте застосування антисептиків, що містять спирт, сушать і дратують шкіру, а це, в свою чергу, підвищує її вразливість до інфекцій.

Проводячи дезінфекцію рук, не забувайте також обробляти нігті, адже під ними накопичується бруд і бактерії, які набагато складніше дістати, ніж з поверхні шкіри.

Коли потрібно дезінфікувати руки

  • Найбільш часті місця, в яких перебувають небезпечні для здоров'я мікроорганізми – це транспорт, поліклініки, магазини, громадські туалети та інші місця громадського користування. Тому, перебуваючи в таких місцях, не соромтеся обробляти руки антисептиками, а прийшовши додому, обов'язково помийте руки з милом.
  • Також пам'ятайте, що антисептичній обробці необхідно частіше піддавати речі загального користування, а також ті, яких ви торкаєтеся потенційно брудними руками, а потім берете чистими. До найбрудніших у цьому сенсі предметів, на яких накопичуються небезпечні бактерії, відносяться гроші, ключі, мобільні телефони, дверні ручки, поручні на сходах і в транспорті – на них запросто може потрапити інфекція.
  • І якщо смартфон, ключі, сумку або дверну ручку можна протерти серветкою, змоченою антисептиком, то з купюрами складніше. А тому після грошей обов'язково обробіть руки.
  • Важливо дуже відповідально поставитися до питання дезінфекції, коли ви доглядаєте за хворою людиною, торкаєтеся її речей, годуєте її. У цьому випадку підвищується ризик зараження.
  • Переносниками багатьох хвороботворних бактерій і вірусів є тварини. Обов'язково дезінфікуйте руки після контакту з кішками, собаками, голубами, хом'яками, кіньми та іншими улюбленцями.
  • Ще одне джерело небезпечних бактерій – сире м'ясо, птиця, риба, яйця, немиті овочі та фрукти, а також інші продукти, які не пройшли термічну обробку. Таке перехресне забруднення є частою причиною хвороб харчового походження. А тому, займаючись готуванням, важливо стежити за зміною продуктів, використовувати для них різні обробні дошки і посуд, дезінфікувати руки, ножі, стільницю.
  • Обов'язково дезінфікуйте руки перед тим, як займатися цим на кухні. А також не забувайте це робити, коли сідаєте за стіл перед початком їжі.
  • Продезінфікуйте руки перед тим, як проводити очисні або косметологічні процедури з тілом та обличчям.
  • І, зрозуміло, особливо ретельної дезінфекції вимагають руки і одяг, коли ви займаєтеся з дітьми.

Читайте, чому не можна чіпати обличчя руками і як від цього відучитися.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь