Онлайн
Психологія

Як боротися з тривожністю в складні часи

Дізнайтеся, як простіше подолати почуття страху: ТОП-5 порад психолога

18:30, 19 травня 2020

Почуття тривоги

фото: depositphotos

Періодично відчувати тривогу – цілком нормальне явище для людини. Але в періоди, коли кількість поганих новин зашкалює, тривожність може перетворитися на справжню загрозу для здоров'я. Як боротися зі своїми страхами і тривогами в складні часи, читайте в нашій статті.

Дивіться відео, як подолати тривогу:

Читай також
Як менше їсти на карантині: корисні поради нутриціолога

Як менше їсти на карантині: корисні поради нутриціолога

Тривога – це цілком нормальне почуття і захисна реакція організму людини на зовнішні подразники. У тому випадку, якщо вона проявляється зрідка в небезпечних ситуаціях. Але постійне перебування в тривожному стані викликає викид гормону кортизолу, що призводить до безперервного стресу.

Найчастіше до "групи ризику" потрапляють мешканці мегаполісів. У них ризик прояву тривожних розладів на 21% вище, ніж у жителів маленьких міст і сільської місцевості.

Психолог Наталя Підлісна поділилася простими способами, як подолати надмірне занепокоєння. Вона радить не ігнорувати свою тривогу, а повернутися до проблеми обличчям. "Визнайте свою тривогу і озвучте її друзям, які можуть вас вислухати, зрозуміти, але які не будуть разом з вами її роздувати", – радить експерт.

  • Як боротися з тривожністю: слухайте музику

Відчуваючи надмірне занепокоєння, згадайте про улюблених композиторів. Слухайте музику, багато музики, причому без слів – тобто, не пісні, а класику, симфонії, джаз.

  • Як боротися з тривожністю: займіться спортом

Перебуваючи на карантині, буде корисно дістати спортивний килимок. Так ви вб'єте двох зайців: і м'язи накачаєте, і тривожність знизите. Якщо ви вже і так робите зарядку, просто збільшіть час своїх занять, і вашу тривогу як рукою зніме.

  • Як боротися з тривожністю: медитуйте

Медитація – це спосіб самозаспокоєння, який потребує менше витрат енергії, але за ефективністю не поступиться іншим лікам для зняття стресу.

  • Як боротися з тривожністю: смійтеся

Не забувайте про почуття гумору і дивіться на проблемні ситуації крізь призму сміху. Він здатний зменшити стрес в рази. Адже недарма вважається, що сміх подовжує життя.

  • Як боротися з тривожністю: зверніться до психолога

Нічого страшного чи ганебного немає в тому, що вам потрібна консультація фахівця, якщо ви самі не в змозі подолати свої страхи. Саме для цього й існують служби та телефони довіри. Вас вислухають, зрозуміють і допоможуть.

Читайте, чому міцні пари не можуть пережити ізоляцію.

Дізнайтеся, які ранкові ритуали зроблять ваш день більш продуктивним.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь