Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Юлія Тимошенко: "Необхідно говорити не з політиками, а насамперед, з людьми"

У прямому ефірі народно-політичної програми "Майдан. Точка відліку" з Іванною Коберник на каналі "Україна" колишній прем'єр-міністр України і кандидат у Президенти Юлія Тимошенко розповіла, як пройшли її перемовини з людьми, які захопили Донецьку ОДА.

23:14, 18 квітня 2014

У прямому ефірі народно-політичної програми "Майдан. Точка відліку" з Іванною Коберник на каналі "Україна" колишній прем'єр-міністр України і кандидат у Президенти Юлія Тимошенко розповіла, як пройшли її перемовини з людьми, які захопили Донецьку ОДА.

За словами Юлії Тимошенко, сьогодні вона та її команда приїхали в Донецьк, щоб з'ясувати, чому після досягнення домовленостей в Женеві так і не були розблоковані адміністративні будівлі: "Вчора в Женеві пройшли переговори між главами міжнародних відомств України, ЄС, США та Росії. Там були досягнуті домовленості про те, що Росія має розблокувати наші адміністративні приміщення, відкликати свої спецвійська з території України і припинити агресію на нашій території. Але сьогодні - нічого не відбувається. Всі приміщення як і раніше знаходяться під контролем людей, що займають практично всі поверхи, і, на жаль, ніхто не відкликає ніякі спецвійська Російської Федерації. Саме тому ми вирішили приїхати і просто подивитися: у чому проблема, чому не вирішується питання? Також нашою метою було зняти претензії Росії про те, що це саме українці все блокують і, що Росія тут не при чому".

Політик повідомила, що їй вдалося "зустрітися і перевести переговори з двома групами людей, які вже багато днів перебувають у заблокованій Донецькій ОДА".

"Це були дуже важкі зустрічі тому, що в серцях людей, в душах, у свідомості накопичилося дуже багато претензій до Києва, до політиків. Дуже багато несправедливості торкнулося кожного з них, і, в тому числі, членів їх сімей. Дуже багато я почула практично звинувачень стосовно київських політиків про те, що цей останній місяць ніхто не приїхав для того, щоб їх почути і провести з ними переговори для того, щоб відчути, з якими проблемами живуть сьогодні люди в Східній Україні. Я приїхала, але цього недостатньо. Однієї зустрічі недостатньо. Ми багато годин говорили про те, як нам знайти взаєморозуміння і об'єднати остаточно Схід і Захід нашої країни. Можу твердо сказати, що компроміс все ж таки можливий", - підкреслила лідер фракції "Батьківщина".

Юлія Тимошенко сказала, що сьогодні "спілкуючись з людьми, які блокують Донецьку ОДА, я зрозуміла, що йти потрібно двома шляхами: по-перше, виконувати Женевські домовленості (і ми дуже розраховуємо, що це буде зроблено Російською Федерацією), а з іншого боку, потрібно вести прямий, чесний, відкритий діалог з людьми на Південному-Сході, які відчувають, що минула революція не дала їм відчуття справедливості, захищеності та рівності з іншими територіями".

За словами Юлії Тимошенко, "за одну таку зустріч просто сказати, що всі проблеми вирішені - було б дуже легковажно".

"Ми домовилися зустрітись через кілька днів і продовжити наш діалог, а також провести в найближчі дні круглий стіл саме в Донецьку, де будуть брати участь лідери громадянського суспільства Східної, Південної України, представники громадянського суспільства Центральної України, політики з Києва, а також депутати місцевих обласних рад. Я вважаю, що саме такий діалог дозволить нам прийти до такого рішення, що дасть відповіді на запитання дуже багатьох людей", - говорить політик.

Вона впевнена, що сьогодні "потрібно, в першу чергу, говорити з людьми".

"Це величезна помилка політиків, що 22 роки ніхто напряму не говорив з людьми. І склалася ілюзія, що все можна вирішити в парламенті, все можна вирішити в Кабінеті міністрів або кабінеті Президента. Це дуже важка помилка, яка сьогодні повертається до нас революціями, заблокованими будівлями, і, по суті, великою нестабільністю, яка призводить до фінансового та економічного падіння нашої країни. Тому, необхідно говорити не з політиками, а насамперед, з людьми. Коли компроміс буде знайдено, потрібно сідати політикам і приймати всі необхідні рішення. Навпаки - не вийде", - підкреслила Тимошенко.

Вона впевнена, що "та агресія, яку ми спостерігаємо в залі Парламенту, коли політики б'ють один одного, ображають - це перше джерело цього протистояння, що поширюється, на жаль, по всій країні".

"Друге - нам потрібно взаємно припинити всю агресію відносно один одного. Потрібно почути один одного. Ось до цього я закликаю, і тому я сьогодні в Донецьку", - підсумувала Юлія Тимошенко.

Дивіться народно-політичну програму "Майдан. Точка відліку" щоп'ятниці о 19:45 в ефірі телеканалу "Україна".

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь