Онлайн

Цікаві факти про зйомки проекту "ДНК-портрет нації"

Учасники творчої групи проекту поділилися цікавими подробицями зі знімального майданчика.

12:56, 8 листопада 2012
8 листопада о 22:00 в ефірі телеканалу "Україна" - прем'єра унікальногодослідницького проекту "ДНК-портрет нації".

Учасники творчої групи проекту поділилися цікавими подробицями зізнімального майданчика:

1. Збір зразків ДНК. Найскладнішим етапом для знімальної групи проекту"ДНК-портрет нації" стала організація правильного збору та правильноготранспортування зразків ДНК. Для того щоб під час транспортування влабораторію вони не зіпсувалися, взяті зразки необхідно було висушуватипротягом 24 годин, а не відразу класти в контейнер вологими. Якщозразок не висушити, там утворюється цвіль, яка повністю знищує всісліди ДНК. Оскільки, графік зйомок був дуже напруженим, знімальнійгрупі довелося придумати спеціальну технологію сушіння зразків, під часпереїзду з одного регіону в інший, і готувати зразки до відправки прямов машині.

2. ДНК на митниці. Потім зразки ДНК повинні були відправитися в Європу,відповідно контейнеру із зразками необхідно було пройти митний огляд. Ітут знову виникла складність - посилку ні в якому разі не можна булопросвічувати Доглядове устаткування - рентген вбив би все ДНК, і зразкидовелося б збирати заново. Спочатку знімальна група цього не врахувалаі збиралася відправляти матеріали в лабораторію звичайною пересилкою! Ледь не в останній момент контейнер вдалося зупинити... Довелося вестипереговори з митницею, щоб телеканалу "Україна" дозволили відправитиконтейнер без просвічування. В результаті митні служби дали "добро".

3. Один з членів знімальної групи виявив предка, якому 5300 років. Упроцесі дослідження ДНК, учасникам видавали повну карту їх генетичнихродичів, чиї ДНК є в світовій базі. Генетичним предком головногоредактора проекту Антона Топчія виявився Тірольська крижана людинаЕці, крижана мумія людини епохи халколіту, що виявлена ​​в 1991 р. вТірольських Альпах на льодовику Симілаун. Вік мумії, визначенийрадіовуглецевим методом, становить приблизно 5300 років. Еці єнайстарішою мумією людини, виявленої в Європі. Завдяки тому, що муміябула вморожена в лід, у жовтні 2011 року вченим-генетикам вдалосярозшифрувати геном Еці. А тепер знайшовся і загальний генетичнийспадкоємець - Антон Топчій, який працював над створенням проекту"ДНК-портрет нації".

4. Пожежа в трипільській хаті. Для зйомок проекту було проведено безлічісторичних реконструкцій. Зокрема, для зйомок одного епізоду булавибудувана двоповерхова трипільська хатина, яку за задумом знімальноїгрупи необхідно було спалити. Однак планам режисера завадив дощ, що раптовопочався. Тому, "пожежу" довелося відкласти на кілька днів.

5. Сімейні таємниці та сюрпризи. Вчений-генетик Пітер Форстер, якийочолив розшифровку ДНК-тестів та інтерпретацію отриманих результатів врамках проекту телеканалу "Україна", наполіг на тому, щоб з усімаучасниками проекту були укладені спеціальні угоди. Вчений мотивувавсвою наполегливість тим, що в результаті люди можуть залишитися дуженезадоволені-в практиці ДНК-досліджень нерідко з'ясовується, щофізіологічний батько може виявитися зовсім іншою людиною. Правда, врамах проекту телеканалу "Україна" подібних "сімейних сюрпризів" невиявилося. Зате серед зоряних учасників знайшлися генетичні родичі -дві "сестри" із загальним далеким предком. Хто це був - глядачі зможутьдізнатися 8 листопада о 22.00 в ефірі телеканалу "Україна".

Отримати відповідь на запитання "Звідки пішли українці" глядачі зможуть8 листопада о 22.00 в ефірі телеканалу "Україна".

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь