Онлайн

Ілля Носков: «Головне в нашій професії — залишатися дитиною»

4 вересня на каналі «Україна» відбудеться прем'єра нового сезону серіалу «Жіночий лікар». Третій сезон популярної багатосерійної мелодрами приготував глядачам сюрприз: в проект повернувся Ілля Носков — виконавець ролі лікаря Романа Широкова.

14:53, 1 вересня 2017

4 вересня на каналі «Україна» відбудеться прем'єра нового сезону серіалу «Жіночий лікар». Третій сезон популярної багатосерійної мелодрами приготував глядачам сюрприз: в проект повернувся Ілля Носков — виконавець ролі лікаря Романа Широкова.

Займемося життям?

— Ілля, ви повернулися до лікаря Романа Широкова — уособлення добра, порядності, чуйності... Чи не нудно втілювати настільки позитивного героя?

— Доктор Широков однозначно хороший для своїх пацієнтів, але вони ж не знають, що відбувається в його особистому житті. Про нього говорять, як про пристойну людину і професіонала, але тільки ті, хто не бачив його іншу сторону. Адже Роман допустив, що його перша дружина Ніна зробила аборт! Наскільки треба бути зайнятим, щоб не бачити проблему близької людини? Напевно, це називається гординею, коли ти до такої міри повернутий на роботі. І мені було цікаво втілити образ настільки захопленого своєю справою людини, що життя в результаті зіграло з ним такий поганий жарт. Для Широкова робота — це допінг, наркотик. Хоча, з іншого боку, саме його величезне бажання допомагати і творить чудеса. Тема допомоги жінкам дуже благодатна, так що і в новому сезоні я, як і раніше, буду їм допомагати, рятувати, тобто робити свою справу.

— У такій захопленості роботою ви, напевно, схожі зі своїм героєм?

— У цьому сенсі так. Нещодавно ми з дружиною порахували знімальні дні за 2016-й, і вийшло, що третину року я не бачив свою сім'ю! Це, звичайно, мене протверезило. Та й вік уже такий, коли йде переоцінка цінностей... У Євтушенка є чудовий вірш «Коли чоловікові 40 років». Він про те, що потрібно переглянути своє життя, зрозуміти, що для тебе важливо. Тому цілком можливо, після закінчення зйомок «Жіночого лікаря-3» я на рік зроблю перерву в роботі, відпочину і від театру, і від кіно. Є бажання зайнятися родиною, може, щось написати, тому що приходять думки й ідеї для сценарію або книги. Хочеться просто зайнятися життям.

— Доктор Широков цього разупотрапляє у ворожу обстановку — в новій клініці він маєсправу з інтригами, заздрістю, змовою і обманом. В акторському середовищі бувають такі ситуації?

— Ви, до речі, знаєте, чому у Романа Широкова немає дружини? Річ у тім, що мені не подобалася актриса, яка її грала. І я сказав продюсерам, що не працюватиму з нею, а вони нічого кращого не придумали, як її «вбити». Так що, можна сказати, я своїми руками знищив дружину. Бачите, який «бридкий» артист Ілля Носков.

— Ви вперше опинилися в такій ситуації?

— На жаль, н — і в театрі, і в кіно наша професія це передбачає. Але я не підпускаю близько до себе таких людей. Якщо щось бачу і відчуваю, намагаюся уникати контакту і таким чином йду від неприємностей.

— А як зараз складаються стосунки з партнерами по знімальному майданчику?

— У нас чудова група, хороші люди. Багато хто, в тому числі два наших режисера, працювали над першим сезоном. І партнери у мене теж чудові. Наприклад, актрису Христину Кузьміну порекомендував продюсерам я. Розумів, що у нас за сюжетом будуть якісь стосунки, і запропонував спробувати її на цю роль.

Табу на зло

— Тарас Кузьмін (актор, грає суперника доктора Широкова в третій частині. - Ред.) Зазначив, що після зйомок в «Жіночому лікаря» у нього змінилося бачення ролі жінки в цьому світі...

— Зі мною це сталося давно. Після народження моїх дітей я погодився на роль, тому що якийсь досвід уже був, але хотілося пірнути в цю тему, зрозуміти глибше. Те, що я пережив у своєму житті, моє ставлення, мабуть, це і вистрілило в першому сезоні. Я не просто озвучую текст на майданчику, медичних серіалів же повно, тут важливо, щоб актор потрапив у тему. Люди дуже добре це відчувають!

— Ви говорите, що створений актором світ і персонаж можуть впливати на сотні і навіть тисячі людей. Як думаєте, доктор Широков із таких «впливових»?

— Так. Мені так і пишуть прихильниці. Одна повідомила, що коли «Жіночий лікар» вийшов перший раз, у неї було двоє дітей, а зараз їх уже шестеро. Що ж буде далі ?! Пишуть, що після перегляду першого сезону хтось вирішив стати акушером, а хтось — народити дитину...

— Чи є у вас табу? На що ви ніколи не погодитеся на знімальному майданчику?

— Напевно, я б не взявся грати якесь однозначне містичне зло, тому що не хочу влазити в потойбічний світ. В іншому, якщо хороший режисер, якщо історія виправдовує, якщо сцени обгрунтовані і не висмоктані з пальця, то чому ні? Буває артхаусне кіно, де дупа в кадрі тільки заради дупи, — тоді ні, в такому не став би брати участь.

Як реагуєте на критику? Читаєте відгуки про свою роботу?

— У мене є внутрішній камертон і своє відчуття правди. Адже стільки всього вже пережито, побачено і зіграно... Театр в цьому сенсі більш правдивий, бо це щоденна робота, і є можливість трансформації: змінюються обставини, люди, які приходять на виставу, змінюєшся ти сам. Кіно — спільна праця сотень людей, і ти розумієш, наприклад, що за історію розповідаєш, що і як для цього робиш, але за загальний результат не ти один несеш відповідальність. Тому я не вступаю в дебати, скільки людей — стільки думок і бачень. Я розповів щось одне, а хтось прочитав зовсім інше... Але я не зупиняюся в своєму розвитку, мені цікаво, я жадібний до всього нового, і це важливо в нашій професії — залишатися дитиною і бути жадібним до знань і відкриттів.

Як же далі складеться доля талановитого лікаря Романа Широкова, всі глядачі зможуть побачити вже з 4 вересня о 18:00 на каналі «Україна»!

За матеріалами «Телескоп»

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь