Онлайн
Соціум

«Гучна справа» відзначає два роки в ефірі каналу «Україна»

За цей час програму переглянули понад 19 млн глядачів.

Даша Харченко Даша Харченко
15:40, 14 грудня 2020

12 грудня публіцистичній програмі журналістських розслідувань «Гучна справа» з ведучим Тимуром Аслановим на каналі «Україна» виповнилось два роки. За цей час програму переглянули понад 19 млн глядачів*.

В ефір вийшло 85 випусків проєкту. Щоразу ведучий Тимур Асланов разом з журналістами проєкту вказували на гострі соціальні проблеми та проводили власні розслідування найбільш резонансних кримінальних справ. Команда знаходила нові свідчення і факти у давно забутих нерозкритих злочинах, разом з експертами аналізували хід слідства та виявляли слабкі місця офіційних версій справ.

«За ці два роки ми з командою «Гучної справи» висвітлювали психологічно важкі, але вкрай важливі для соціуму теми – те, що оточує кожного з нас щодня, просто ми цього не помічаємо. А зло має бути покарано, – розповідає ведучий проєкту Тимур Асланов. – Так, ми добилися справедливого судового розгляду справи водія, що збив трьох дівчат-підлітків у селі Кальниболота в Кропивницькій області. У Харкові після нашого випуску взяли під варту підозрюваного у звірячому вбивстві молодої дівчини. І таких дієвих результатів нашої спільної роботи немало. Власне, для цього ми і розслідуємо – заради справедливості».

Для досягнення результату команда співпрацює з правоохоронними органами. Крім того, фахівці різних галузей: фізіогномісти, судмедексперти, поліграфологи, психологи, криміналісти – були залучені до журналістських розслідувань, аби зберегти ключовий принцип проєкту – об’єктивність.

«Важко говорити про «найуспішніше розслідування», – розповідає керівниця проєкту «Гучна справа» Сніжана Кутракова. – Ми на максимумі завжди проводимо розслідування. Збираємо інформацію, знаходимо людей, свідків. Передаємо в поліцію або прокуратуру. Передаємо адвокатам постраждалих, інколи навіть підсудних. Часто представники прокуратури та поліції просять нас передати їм усі матеріали, які ми знайшли під час розслідування – це, на мою думку, найкращий результат. Розуміння, що все не просто так, що телевізійний проєкт «Гучна справа» приносить користь. Не хочеться зашкодити – хочеться допомагати. А ось завершувати справи – це вже парафія правоохоронців. Швидкого результату в кримінальних справах не варто очікувати».

Найдовше розслідування проєкту тривало майже два роки. Це історія чоловіка, Чемпіона України з греко-римської боротьби, успішного банкіра та гарного сім’янина – Віктора Донченка. Тепер його називають «поліетиленовим маніяком». За подвійне вбивство дівчат, яких він, як встановив суд, вбив та замотав у поліетилен, йогу засудили на довічне. А через дев’ять років він захотів говорити з журналістами та навіть погодився пройти детектор брехні, бо вважає себе не винним.

У ході журналістських розслідувань команда проєкту вже об’їхала всю Україну. У великих містах та деяких маленьких селах були вже двічі, а то і тричі. Закордонних поїздок у 2020 році не було, адже карантин закрив усі кордони.

«Гучна справа» – це публіцистична програма журналістських розслідувань на каналі «Україна», в якій аналізують конкретні справи та  кримінальні схеми. Ведучий Тимур Асланов та журналісти проєкту вказують на слабкі місця офіційних версій кримінальних справ, руйнують міфи, що утворилися навколо них, знаходять нові факти та свідчення, вибудовують експертні версії. 

«Гучна справа» – розслідуємо заради справедливості

Дивіться програму «Гучна справа» щоп’ятниці о 18:00 на каналі «Україна»!

*Дані розраховані для аудиторії старше 4 років, вибірка "Вся Україна"

Дані дослідження ТВ аудиторії належать ІТК. Оператор панелі – Nielsen; моніторинг – Комунікаційний Альянс. Данні надані телеканалом "Україна". Дані за 14 грудня 2020 року – попередні, розраховані за показниками rat%, shr% и cov#. Детальніше по показникам та визначенням цільових аудиторій у глосарії ІТК.

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь