Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Гордість України: тато для інтернату

15:40, 11 травня 2018

У львів’янина Андрія Закалюка чотири роки тому з’явилися діти. Але не одне, й не двоє діточок, а зразу 130. Андрій зізнається, що якби тоді він дізнався про те, що на нього чекає, не погодився б. Але таки погодився, і став директором школи-інтернату.

«Після першого робочого дня я йшов півгодини по Львову і плакав», – ділиться Андрій.

Умови в закладі були не найкращими, брак коштів і система, що давно віджила своє. Він міг відступитися та здатися. Але Андрій зрозумів одне: треба закачувати рукави і працювати. Планку взяв високу: не просто покращити умови для дітей, а створити таке місце, яке б учні могли назвати своїм домом.

За чотири роки він змінив на краще майже кожне приміщення. Нині в закладі є сучасна бібліотека, конференц-зал, відремонтована пральня, обідній зал. Львів’янин наголошує на тому, що йому ніколи не заважав брак коштів. Коли були ідеї – з’являлися спонсори і волонтери. А от на один спортивний майданчик діти самостійно знайшли фінансування. Міська рада проводила конкурс, головним призом якого були гроші. Дітлахи наважилися та подали заявку, і перемогли. А вчителька хімії та біології нещодавно виграла для школи новенький мультиборд.

Команду створювали за одним єдиним принципом, зазначає заступник директора: «Не потрібно якихось супер знать, потрібна лише любов».

Особливістю цієї школи є довіра. У цьому інтернаті, на противагу іншим, діти можуть виходити в місто. На думку директора, це допомагає дітям почувати себе звичайними дітьми та не бути обмеженими рамками.

Ця любов взаємна. Діти люблять свого директора, а дехто навіть називає його татом. Андрій зі своїми вихованцями підкорює гірські вершини, проводить разом із ними вихідні та свята. Випускники цієї школи вступають до престижних вузів, виграють гранти та їздять за кордон.

Щоб зрозуміти до чого лежить душа, можна спробувати себе в різних гуртках, які успішно тут функціонують: рукоділля, іконопис, ментальна арифметика, футбол та вільна боротьба. А ще, аби підготувати випускників до дорослого життя тут створили кафе, в якому діти можуть навчитися самостійно готувати. А одна із випускниць завдяки цьому гуртку отримала роботу в престижному львівському ресторані.

І, здається, що кращого місця для дітей годі й шукати. Та це лише здається.

«Тяжко бачити, як малі діти, які мають засинати з мамою і татом, засинають у спальні, де їх четверо-п’ятеро. Не мають бути діти в інтернатах», – із болем говорить Андрій.

Але він вірить у те, що ситуація зміниться і потреби в інтернатах не буде. А поки інтернати існують, нехай вони будуть схожими на такі, як у нього.

Долучайтесь до каналу "Україна" в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями: 
Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk
Telegram – https://t.me/kanalukraina  

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь