Онлайн
Здоров'я

«Головна тема» дізналася, де краще купувати ліки - в Україні або за кордоном

Журналісти проекту закупили в Німеччині, Польщі, Чехії, Іспанії, Франції та Україні так званий «мінімальний медичний набір».

Олександра Красновська Олександра Красновська
16:01, 24 травня 2021

Все більше українців почали замовляти або привозити собі ліки з-за кордону. Мовляв, там дешевше. Та де насправді вигідніше купувати медикаменти? В суспільно-резонансному проєкті «Головна тема» з Оленою Кот на каналі «Україна» вирішили це перевірити і зібрали мінімальну аптечку українця одразу у 5-ти країнах.

Журналісти проєкту закупили в Німеччині, Польщі, Чехії, Іспанії, Франції і, звичайно, в Україні так званий «мінімальний медичний кошик» - перелік лікарських засобів першої необхідності, які мають бути в кожній домашній аптечці. Сюди входять 20 препаратів – судинорозширювальні, заспокійливі, жарознижувальні, знеболювальні, від алергії, різні антисептики, лейкопластир, бинт, вата, джгут і термометр. Цей список своєю постановою затвердив Кабінет Міністрів України.

Що важливо, у всіх країнах купували ліки з тими самими активними речовинами, що й в українських препаратах, але обов’язково місцевого виробництва.

Так, за мінімальну аптечку в польській аптеці нарахували 123 злотих – це понад 900 гривень. За українськими мірками, сума доволі значна.

У Чехії все обійшлося у 1200 крон - 1589,10 грн. У Празі ліки ще дорожчі, ніж у польському Гданську. Але якщо 1600 гривень - це заробіток чеха за два дні, то для українця - це третина мінімальної зарплати!

У столиці Іспанії – Мадриді команді проєкту довелося витратити 50 євро - це майже 1700 гривень! Іспанські ліки виявилися дорожчими за чеські та польські!

Франція входить до п’ятірки світових фармацевтичних лідерів. На полицях французьких аптек 90 відсотків препаратів – місцевого виробництва. Тож в цій країні усі ці ліки обійшлися у 78 євро - це трішки більше 2600 гривень. І якщо для Франції це недорого, то для України сума захмарна.

І Німеччина – одна з лідерів якості медичних препаратів. Журналісти придбали найнеобхідніші ліки для домашньої аптечки і заплатили 95 євро! Це аж 3185 гривень! Закупити ліки в Німеччині виявилося дорожче, ніж в Іспанії, Франції, Чехії та Польщі!

А в Україні за 20 препаратів, які входять до списку найнеобхідніших для аптечки кожного українця, нарахували 624 грн.

Отже, українські ліки виявилися найдешевшими. Причому - в кілька разів. Навіть у сусідній Польщі медикаменти дорожчі. А німці взагалі платять за мінімальний набір найнеобхідніших препаратів – у 5 разів більше, ніж українці. Й цьому є просте пояснення, каже, фармацевтка Олена Прутнікова:

«В Європейському союзі лікарські засоби виробляються з Європейської сировини. В Україну сировина завозиться з інших країн, наприклад, Китаю. Ефективність буде трошки меншою, не такою сильною, як в Європі», - зазначила експертка.

Тобто в країнах Євросоюзу ліки для базової домашньої аптечки, як-от парацетамол, виготовляють із дорожчої сировини, ніж в Україні. А що стосується препаратів вузького спектру, приміром, тих, які лікують серцево-судинні захворювання, шлунок, печінку, то тут ситуація кардинально інша - пояснює фармацевтка. В Україні вони коштують дорожче. Тому що переважна більшість таких препаратів - закордонного виробництва, і українці платять не тільки за самі ліки, а й за їх транспортування та за шалену націнку від аптеки.

Тому якщо вам необхідно купити ліки вузького спектру і на цьому зекономити - то можна замовити за кордоном через інтернет або попросити привезти знайомих, які подорожують. А от ліки першої необхідності: знеболювальні, жарознижувальні, протизапальні - в Україні все ж вийдуть на порядок дешевшими, ніж в Європі.

Дивіться програму «Головна тема. Перезавантаження» у суботу о 20:00 на каналі «Україна»!

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь