Онлайн
Коронавірус

«Головна тема» з'ясувала, який імунітет з'являється після вакцини Covishield

«Головна тема» провела унікальне міжнародне дослідження і перевірила, чи виробляється імунітет після вакцини Covishield.

Олександра Красновська Олександра Красновська
16:13, 15 березня 2021

Доки увага всієї країни прикута до першої хвилі щеплень від ковіду, команда суспільно-резонансного проєкту «Головна тема» з Оленою Кот на каналі «Україна» знайшла тих, хто зробив щеплення саме індійською вакциною Covishield ще задовго до того, як вона потрапила до України. Аби дізнатися, як організм реагує на цю вакцину і який імунітет з’являється після щеплення, в програмі провели унікальний міжнародний експеримент.

Хіра, Річа та Сваті – лікарки з Індії, що першими у світі щепилися індійською вакциною від коронавірусу Covishield. Терапевтка Хіра та гінекологиня Сваті – ковідом не хворіли. А ось пульмонологиня Річа, яка напряму працює з ковідними пацієнтами, від коронавірусу не вбереглася. Перехворіла у червні 20-го. Усі троє вже двічі пройшли вакцинацію. Але жодна з них поки не знає, чи спрацювало щеплення.

«Головна тема» за участі жінок провела унікальне міжнародне дослідження, завданням якого було перевірити, чи виробляється імунітет до ковіду після вакцини Covishield, та наскільки він міцний. Спеціально для проєкту лікарки з Індії здали кров на антитіла до ковіду, а також розказали про побічні дії вакцинації.

«Після першої дози, сильно боліло місце уколу, була підвищена температура, до 38. Але все це минуло через 24 години», - розповіла Сваті.

У лікарки Річі після першої дози трохи боліла рука, а після другої – все було добре. У Хіри ж не було побічних симптомів. Жінка чудово почувалася після вакцинації. Та чи спрацювала індійська вакцина?

Дослідження проєкту показало, що у Сваті антитіл після щеплення в 40 разів більше, ніж очікували. У Хіри після вакцини антитіл у п’ять разів більше норми! А у третьої індійської лікарки Річі, яка до щеплення встигла перехворіти на коронавірус, антитіл більше в 20 разів.

Отже, як і обіцяв виробник індійської вакцини –  антитіл у людей, щеплених двома дозами, дійсно більше в кілька разів!

«Ефективність Covishield - це 70-80% що ти не захворієш. Це набагато вище, ніж ефективність вакцинації від грипу», - зазначив Андрій Олександрін, керівник експертної групи з інфекційного контролю.  

Тому без щеплення антитіла до коронавірусу можуть і не виробитися. Навіть якщо двічі перехворіти. Більше того, імунітет до ковіду після хвороби щомісяця слабшає. Це якраз і має виправити вакцинація.

«Те, що кількість антитіл зменшується, після хвороби, ми спостерігаємо і в Індії. Антитіла після вакцинації – це сильніша імунна відповідь організму», - прокоментувала індійська лікарка Річа.

Дивіться програму «Головна тема» у суботу о 20:00 на каналі «Україна»!

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь