Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

«Головна тема»: При відмові пацієнта від підписання декларації лікар не має права його не лікувати

03 грудня у випуску проекту «Головна тема» з Оленою Кот на каналі «Україна», заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик розказав, що зміниться після медичної реформи.

17:51, 4 грудня 2017

03 грудня у випуску проекту «Головна тема» з Оленою Кот на каналі «Україна», заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик розказав, що зміниться після медичної реформи.

У студії «Головної теми» заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик зазначив, що зміни до медичної реформи будуть впроваджуватися «поетапно». Зміни спочатку торкнуться лише первинної ланки: це – допомога, яку надає сімейний терапевт або педіатр.

Перехідний період розпочнеться з 2018 року і триватиме протягом двох років, тож підписати декларацію з сімейним лікарям українці мають до 2020 року. «Весною 2018 року кожен із нас матиме можливість обрати сімейного лікаря. І цей лікар підпише документ, що він буде нас у перспективі лікувати. Держава встановила перехідний період до медичної реформи в рамках двох років», - наголосив пан Ілик

Заступник міністра пояснив, що кожен член родини має обрати свого сімейного лікаря, тобто одну родину може обслуговувати як один, так і кілька лікарів.  

Гість студії Руслан Добровольський, член Асоціації сімейних лікарів Києва та Київської області, зазначив: «Пацієнти будуть укладати  з лікарем не угоду, не договір, а декларацію, яка на сьогодні не має ніякої юридичної сили».

Заступник міністра в свою чергу підтвердив: «У випадку, якщо пацієнт не підпише декларацію із лікарем, то лікар не має права відмовитись лікувати цього пацієнта безкоштовно».

Заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик в студії «Головної теми» розказав, що пацієнт може змінювати лікаря, якщо він його не влаштовує, лікар же відмовитися від пацієнта не може: «Для того, щоб змінити лікаря, пацієнту буде достатньо звернутись до нового лікаря, а розірвання угоди відбувається автоматично».

У гостя студії ведуча Олена Кот також з’ясувала, що саме зміниться в роботі швидкої медичної допомоги: «Хочу усіх заспокоїти і розвіяти будь-які міфи. Так, є дійсно велика кількість необґрунтованих викликів, де міг би впоратися сімейний лікар. Але екстрена медична допомога буде надаватися на тому ж рівні, що й надавалася раніше, це залишається незмінним», - підсумував Роман Ілик.

Дивіться «Головну тему» щонеділі о 20:00 на каналі «Україна».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь