Онлайн

Експерти розповіли, чому можуть закрити українські курорти і як цьому запобігти

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

16:15, 3 липня 2020

На море зась і в гори теж. У зв'язку зі зростанням кількості хворих на коронавірус на відпочинок в Україні влада може накласти суворі обмеження або взагалі закрити пляжі та туристичні маршрути. Таке припущення зробив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. У програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» ведучі Лілія Ребрик і Анатолій Анатоліч дізналися, за яких умов пляжі чорноморського узбережжя України можуть закрити для туристів і що в такому разі чекає на тих людей, які заздалегідь подбали про відпочинок і заплатили за це гроші.

Обов'язкове носіння масок на пляжі, дезінфекція рук та чітке дотримання дистанції. Через збільшення в деяких регіонах України хворих на коронавірус, у МОЗі можуть посилити обмежувальні заходи на вітчизняних курортах. Зокрема в Одесі та на Закарпатті. А якщо вірус і надалі буде ширитись, то деякі популярні українські курорти можуть закрити для туристів.

«Будуть дивитися за критичною ланкою – ланкою наповненості ліжок. Наприклад, 70% заповненості ліжок – це вже критична межа, за якою потрібно точково закривати джерела зростання епідемії. А зараз основні джерела – це нічні клуби і курорти», – розповів інфекціоніст, консультант з управління змінами Вадим Арістов у програмі «Ранок з Україною».

Існує й інший чинник, який може вплинути на закриття курортів або введення жорстких обмежень для відпочивальників. Це економічний складник туризму.

«Якщо вартість лікування коронавірусу буде перевищувати вигоду від роботи цих курортів для держави – з приводу робочих місць, з приводу сплачених податків, то тоді, звичайно, відбудеться закриття курортів», – зазначив експерт.

[READ id=read_6872; text=read; first_id=34017; first_title=; second_id=; second_title=; third_id=; third_title=;]

Що робити, якщо путівка викуплена, а курорт раптово закриють на жорсткий карантин? Туроператори стверджують – панікувати не треба. Головне, щоб на руках був договір про купівлю та повну або часткову проплату відпочинку. У цьому випадку туристу запропонують кілька варіантів вирішення проблеми.

«Якщо скасовується поїздка або закривається готель чи вводиться якийсь спеціальний карантин, ми пропонуємо або перенести тур на інші дати, це може бути навіть на наступний рік чи на інший місяць, наприклад, восени, або ж запропонувати інший напрямок для відпочинку», – поділилася менеджер з туризму Альона Бальме в ефірі каналу «Україна».

Але поки суттєвих передумов для закриття того чи іншого курорту в Україні немає. І щоб владі не довелося приймати непопулярні рішення про обмеження відпочинку для українців, у МОЗі закликають не забувати про карантин: дотримуватися дистанції, носити захисну маску і уникати масового скупчення людей.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь