Онлайн

Експерти пояснили нововведення, щодо штрафів за порушення карантину

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

15:15, 3 липня 2020

У сто разів менше. Кабінет Міністрів погодив зменшення штрафів за відсутність маски у публічних місцях. Якщо раніше українців могли покарати на 17 тисяч, то тепер цю суму можуть зменшити до 170-ти гривень. Змінені штрафи і для власників закладів, які не контролюють, чи всі відвідувачі в масках. Затверджений також і перелік публічних місць. Лілія Ребрик і Анатолій Анатоліч у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» розповіли, хто контролюватиме закон та чи можна оскаржити штраф, якщо ви раптом його отримали.

4,5 млн гривень – саме стільки українці вже заплатили за порушення правил карантину. З березня правоохоронці склали понад 12,5 тисяч адмінпротоколів, а суд – погодив. Адміністративне стягнення, яке на початку пандемії ухвалив парламент, становило 17-35 тисяч гривень для пересічного українця. Та від 35 до 170 тисяч для посадових осіб. Проте з пом’якшенням карантину дедалі більше людей почали ставитися до пандемії несерйозно. Статистика почала рости більш ніж наполовину щодня. А тому уряд знову переглянув контроль за правилами карантину. Штрафи зменшили, але обіцяли пильнувати краще. Для звичайного громадянина ця цифра тепер у сто разів менша – від 170 до 255 гривень. Для власника закладу – від 3 400 до 5 100 грн. А от штраф для посадових осіб раніше не було роз’яснено.

«Ми вводимо новий штраф для юридичних осіб. Такі штрафи є більш дієвими, ніж на посадових осіб, адже потрібно спочатку знайти ту посадову особу або директора, з’ясувати, яке в нього коло зобов'язань, потім скласти на нього протокол – це довго, нудно і не завжди можна отримати стягнення», – розповів Міністр юстиції України Денис Малюська в ефірі каналу «Україна».

Визначені й публічні місця контролю – це ресторани та кафе, фітнес-клуби та спортивні басейни, магазини та ТРЦ, а також громадський транспорт.

«Чітко передбачено, що люди можуть знаходитися під час прийому харчування без масок – це логічно, бо в масках це було б смішно. Юридична особа, яка здійснює перевезення та має ліцензію – вона і заплатить, окрім посадової особи, наприклад, водія», – коментує Денис Малюська.

Читай також
Кендалл Дженнер виплатить $90 тис штрафу через рекламу в Instagram

Кендалл Дженнер виплатить $90 тис штрафу через рекламу в Instagram

Юрист Юрій Білоус нагадує, що стягувати штраф може лише суд. І оскаржувати протокол, складений на вас, як на порушника, треба відразу на місці.

«Поліція ні на місці, ні в машині, ні в іншому місці не стягує і не збирає ні з кого гроші – штрафи собі не бере. Функція поліції тільки в тому, щоб зафіксувати порушення», – зазначає юрист Юрій Білоус у програмі «Ранок з Україною».

Тепер же законопроєкт щодо внесення змін у Кодекс про адміністративні правопорушення передано до Верховної Ради. А запрацює він чи ні – залежить від рішення парламенту.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь