Онлайн

Експерти «Головної теми» розказали, як вберегтися від інтернет-шахраїв

Дивіться програму «Головна тема» щосуботи о 20:00 на каналі «Україна»!

Єлизавета Бабец Єлизавета Бабец
16:15, 16 листопада 2020

Незважаючи на віртуальність інтернет-злочинів, збиток вони завдають цілком реальний. Адже з кожним роком схеми хакерів стають все більш «витонченими» і небезпечними для нас. В студії суспільно-резонансного проєкту «Головна тема» з Оленою Кот на каналі «Україна» експерти з кібербезпеки розказали, які програми можуть бути шкідливими для встановлення на смартфон.

На думку фахівців, не варто завантажувати на телефон або комп'ютер додаток «Погода», а краще користуватися стандартним, або гуглити метеодані, тому що така програма може запрошувати доступ до персональних даних та локації.

«Для того, щоб дізнатися, яка погода для вас є актуальною, додатку потрібна геолокація. Це пояснити можна, звичайно. А якщо він питає те, що йому не потрібно, наприклад, телефонну книгу. Навіщо?» - зазначив начальник відділу управління інформаційних технологій та програмування Департаменту кіберполіції Національної поліції України Станіслав Самойлов.

Варто упереджено ставитись і до програм типу психологічних тестів, гороскопів та астрологічних прогнозів, адже вони також можуть бути небезпечними.

«Можливо вони просто спитають ваш вік, дату народження і ім’я для гороскопу – то це окей. Але якщо вони просять навіть ввести пароль. А часто люди використовують одні і ті ж паролі для різних програм, а потім дивуються, що якісь їхні офіційні дані чи фінансові зникли», - розказав засновник і директор агентства мобільного маркетингу Назар Гриник.

Головна Тема з Оленою Кот

А ось за допомогою так званих програм-помічників, на кшталт батьківського контролю, хакери можуть відслідкувати, де перебуває дитина.

«Якщо програма просить доступ до камери, щоб слідкувати за вашою дитиною, то як мінімум вона дуже швидко посадить батарею ґаджета. А як максимум – може взяти зняти якісь речі, які потім з’являться в інтернеті. То я б замислився над тим, чи давати подібні доступи сервісам чи встановлювати подібні програми», - розповів Назар Гриник.

Обережно слід здійснювати інтернет-платежі. Для цього експерти радять створити віртуальну картку.

«Рекомендація для глядачів і взагалі для всіх громадян – для інтернет-платежів використовувати окрему віртуальну картку. Її створити можна у будь-якому банку і сервісі, який ви використовуєте. Перед безпосереднім здійсненням оплати поповнити її на необхідну суму і вже з неї робити цей платіж», - пояснив Станіслав Самойлов.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь