Онлайн
Соціум

Домашнє насильство: чому жінки не йдуть від абьюзера

На жаль, не рідкісні випадки, коли жертва терпить домашнє насильство, тому, що вважає за норму.

11:00, 23 квітня 2020

Однією з гострих проблем інституту сім'ї є домашнє насильство. Незважаючи на те, що застосування фізичного насильства стало кримінальним злочином, більшість жінок так і не вирішуються подати заяву на чоловіка-тирана і тим більше довести справу до суду. Тому ми вирішили спробувати розібратися, чому так відбувається і як з цим боротися.

Через що жінки терплять домашнє насильство

На жаль, не рідкісні випадки, коли жертва терпить домашнє насильство, тому що вважає  за норму. Оскільки в нашому суспільстві багато хто вважає насильством лише випадки побиття або замах на життя жінки.

До речі, на каналі Україна показують серіал Відважні, що розповідає про роботу спеціального відділу поліції з боротьби з домашнім насильством.У центрі сюжету чотири його співробітниці, перед якими стоїть завдання захистити слабких, домогтися покарання для винуватців і відновити справедливість.

Чому жінки не йдуть від абьюзера

фото: depositphotos

Також є ще ціла низка причин, через які жінки терплять прояв домашнього насильства. Серед них такі:

  • бояться залишитися одні на руках з дітьми і не впоратися з труднощами;
  • побоюються отримати так зване клеймо розлученої жінки-невдахи;
  • через відсутність будь-якої підтримки в прийнятті рішення піти від тирана;
  • не вміють жити самостійно, оскільки з дитинства зазнали гіперопіку і завжди звикли на когось розраховувати;
  • жертва знаходиться в співзалежних відносинах, тобто вона настільки сильно прив'язана до свого партнера, що відмовляється побачити проблему;
  • для багатьох сценарій жертва-насильство є в порядку речей з самого дитинства.

Також нерідко трапляється, що начебто і підтримка від близьких є, і засоби піти від тирана, але жінка вперто вважає, що її дитині потрібен батько і продовжує терпіти насильство заради свого малюка.

Чи варто вмовляти жертву насильства в сім'ї піти від мучителя

Точної відповіді на це питання складно знайти, оскільки в першу чергу жінка повинна самостійно побачити і визнати наявність проблеми. Природно, це стосується тих випадків, коли немає прямої загрози життю і здоров'ю. Але в будь-якому випадку проблему варто опрацювати з психологом, щоб напевно виявити суть проблеми і знайти її альтернативне рішення.

Вам буде також цікаво дізнатися, що Анджеліна Джолі закликала захистити дітей від домашнього насильства.

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь