Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Боргова пастка: як кредит однієї сім'ї ледь не позбавив життя цілий під'їзд 

17:26, 3 травня 2018

Страшний вибух! Розтрощені вікна, пробита підлога, кров на стінах! У повітря ледь не злетів цілий під’їзд! І причиною цьому… кредит!

Усе почалося влітку 2013-го. Матір Олени прямо на пішохідному переході збила машина, яка мчала на шаленій швидкості. Потрощені ребра, переломи обох рук та ніг, складна черепно-мозкова травма, перебитий хребет. Стареньку забирають до реанімації.

Кожен день у реанімації забирав десятки тисяч гривень. Матері терміново треба було зробити три операції. Лікарі назвали суму – 360 тис грн. А ще треба гроші на адвоката, щоб судитися з водієм, який скалічив стареньку. Родина Кулішенків тонула в боргах, які рано чи пізно потрібно було повертати. Єдиним виходом був кредит. Олена обійшла з десяток банків. Та влітку 2013-го більшість із них не видавала кредитів у гривнях. А ті, що видавали, теж відмовили жінці.  

Кулішенки були у відчаї – де ж взяти грошей на порятунок матері? Аж раптом вихід із ситуації підказала знайома. Тоді Олена навіть не підозрювала, яким пеклом  для неї обернеться ця дружня порада.

360 тисяч гривень на рік під 30 відсотків річних. Такі умови Кулішенкам запропонувала кредитна фірма, яку порадила подруга. ДОговір обіцяли скласти за кілька хвилин. Все, що потрібно – тільки копія паспорта будь-кого з родини. Навіть довідки про платоспроможність не вимагали. З єдиним «але» - позику фірма давала лише під заставу нерухомості. Олена розуміла – умови кредитування жахливі: величезні відсотки, повернути всю суму треба за рік та ще й квартиру дати під заставу. Але стан матері погіршувався, тому жінка була згодна на все. До того ж, у договорі була одна зручність – відсутність чіткої схеми щомісячної виплати. Як пояснили кредитори, платити можна будь-якими сумами, головне – вчасно все повернути.

На кредитні гроші роздали борги і зробили матері кілька операцій. Та це її не врятувало… за два місяці старенької не стало. Олена важко переживала. І невдовзі злягла сама з гіпертонічним кризом. Знову знадобилися гроші на лікування. Півроку Кулішенки ледь зводили кінці з кінцями, але справно гасили позику.

Станом на січень 2014-го вони повернули 60 тисяч із 360-ти. А далі сталося те, чого не чекав ніхто. В Україні – криза, різко стрибнув валютний курс, знецінилися зарплати. В Олениного чоловіка, який працював столяром, почалися проблеми з роботою – через економічну кризу зникли клієнти. Тож родина з двома дітьми фактично виживала на 1600 грн Олениної пенсії! Сплачувати кредит стало просто нічим. Починалися відтермінування. Однак, родина сподівалася – за місяць-два все налагодиться. Вони доженуть графік виплат і знову почнуть вчасно гасити кредит. Але фінансова скрута затяглася на цілий рік. За кредитом почали нараховувати штрафи. А в січні 2015-го Олені раптом зателефонували... 

Олена одразу кинулася до паспортного столу. І там почула жахливу новину! Кредитна фірма переоформила на себе її квартиру! Кулішенки негайно подали до суду і … програли. 

А доки тривали суди, родина майже не виходила зі своєї квартири. Тому що їх тероризували колектори! Спочатку це були дзвінки та смс із погрозами. Потім вони почали приходити до Кулішенків додому! Заливали кислотою замки, зафарбовували вікна, пускали газ до квартири через замкові щілини! Врешті-решт, увірвалися в оселю!

Поліція приїжджала, але тільки розводила руками – квартира згідно з документами належить фінкомпанії, тому колектори мають повне право робити там, що завгодно!  

А останній візит колекторів ледь не коштував життя цілому під’їзду! Що там сталося і як функціонує кредитна компанія, яка зробила безхатченками не один десяток людей, а також як не потрапити на гачок кредиторів-аферистів дивіться у неділю, 6 травня, о 20:00 на каналі "Україна" у програмі "Головна тема".

 

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь