Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Здоров'я

Доктор Комаровський розповів, як зупинити кров із носа у бомбосховищі

Коли тече кров з носа, ми зазвичай закидаємо голову або приймаємо горизонтальне положення. За словами доктора Комаровського, ці дії є найпоширенішою помилкою.

Олександра Красновська Олександра Красновська
11:47, 9 травня 2022

Через погану вентиляцію та наявність пилу почастішали випадки кровотечі з носа. Особливо в дітей. Експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна», яка наразі виходить у YouTube,  порадив найпростіший та найефективніший спосіб, як покращити стан.

Коли тече кров із носа, ми зазвичай закидаємо голову  або  приймаємо горизонтальне положення. За словами доктора Комаровського, ці дії – найпоширеніша помилка. Якщо ви ляжете або закинете голову – кров тектиме по задній стінці горлянки.

Насправді зупинити носову кровотечу нескладно. Експерт програми «Ранок з Україною» пояснив, як це зробити.

«Сядьте і трохи нахиліться вперед. При цьому не треба закидати голову, дивіться перед собою, – сказав Євген Комаровський. – Затисніть ніс двома пальцями та спокійно посидьте 10 хвилин. При цьому не розмовляйте, не сякайте й не підіймайтеся з місця».

Зазвичай у людини через 2-3 хвилини закінчується терпіння. По-перше, тому що набридає сидіти на одному місці. По-друге, обов’язково хочеться дізнатися, тече кров чи вона вже зупинилася.

Проте лікар-педіатр вищої категорії пояснив, що лише через 10 хвилин можна розтиснути пальці. У 99% випадків кровотечі на цей час уже немає.

«Якщо кров продовжує текти – потрібно спокійно посидіти ще 10 хвилин, – порадив кандидат медичних наук. – Це вже 100%, що кровотечі не буде».

Коли кров із носа почалася не в підвалі, а вдома – дістаньте з холодильника щось холодне і прикладіть до перенісся. Також можна випити холодну воду або з'їсти морозиво, продовжуючи затискати ніс.

«Якщо у вашої дитини час від часу виникає ця проблема, стежте за тим, щоб малюк не колупався в носі, і не допускайте пересихання слизової оболонки носа, – порадив кандидат медичних наук. – Тобто використовуйте вологу пов'язку в сухому приміщенні або будівельний респіратор у бомбосховищі, де багато пилу. Можна також зволожувати носові ходи сольовими краплями».

Нагадаємо, що канал «Україна» продовжує транслювати загальнонаціональний марафон «Єдині новини» і брати участь у його виробництві. Улюблені програми та серіали каналу «Україна» наразі виходять в ефірі телеканалу «Індиго TV».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь