Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Психологія

Доктор Комаровський розповів, як війна позначиться на психіці дітей

За словами доктора Комаровського, історія кожної дитини індивідуальна, проте дуже важливо враховувати тривалість впливу стресового фактора на неї.

Олександра Красновська Олександра Красновська
14:17, 6 травня 2022

Діти разом із дорослими переживають воєнні дії в Україні. Тому цілком зрозуміло занепокоєння батьків: «Чим загрожує те, що зараз відбувається, моїй дитині в майбутньому?» Експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» доктор Комаровський пояснив, від чого залежить емоційний стан дитини.

Усі діти по-різному переживають війну в Україні. Одні постійно сидять у бомбосховищі, інші живуть у більш безпечному місці, але щодня чують сирену, треті виїхали з мамою за кордон, четверті втратили рідних і свій будинок… За словами доктора Комаровського, кожна історія індивідуальна, але дуже важливо враховувати тривалість впливу стресового фактора на дитину.

Наприклад, якщо поруч мама, яка постійно ридає – що можна сказати про емоційний стан дитини? Добре, якщо малюк ходить до дитсадка чи школи та спілкується з тими дітьми, які не знають про жахіття бойових дій. Лікар-педіатр вищої категорії пояснив, що за таких умов дитина виходить за межі світу, де йде війна.

«Але якою б серйозною не була ситуація, поведінка дітей завжди пов'язана з поведінкою дорослих, які поруч із ним,сказав Євген Комаровський. – Якщо дорослі травмовані, перебувають у депресії, якщо життя батьків – це лише телевізор і новини про війну, тоді діти перебувають у цій же парадигмі та не можуть вийти з неї».

За словами експерта програми «Ранок з Україною», ситуація з дітьми на війні не є унікальною, світ уже багато разів стикався з подібними проблемами. І в сучасній педагогіці та психології є протоколи допомоги таким дітям.

«Я розумію, що після війни зобов'язаний вчити батьків, як привести дітей у норму, – пояснив експерт. – Інше питання, що спочатку потрібно привести в норму маму й тата цих дітей».

            Зараз канал «Україна» працює в форматі «Єдині новини» і допомагає тримати інформаційний фронт. Актуальні новини тут https://t.me/ukraina24tv

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь