Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Здоров'я

Доктор Комаровський розповів, як провести йодну профілактику на випадок аварії на АЕС

Перше, що відбувається під час аварії на АЕС – викид радіоактивного йоду, який вбиває щитовидну залозу.

Олександра Красновська Олександра Красновська
15:45, 4 березня 2022

Як уберегти себе та дитину на випадок аварії на АЕС? Доктор Комаровський вже багато місяців давав поради у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна». І зараз він теж продовжує допомагати людям. Обов'язково перевірте аптечку, чи є у вас препарати, про які розповів лікар-педіатр вищої категорії.

Перше, що відбувається під час аварії на АЕС – викид радіоактивного йоду, який вбиває щитовидну залозу.

«Якщо є загроза радіоактивного зараження – потрібно прийняти внутрішньо звичайний йод. Тоді щитовидна залоза буде «зайнята» ним, і ми зможемо її вберегти, – сказав доктор Комаровський.Це треба зробити тоді, коли є реальна загроза. Наприклад, за 30 хвилин до її виникнення або в перші хвилини (години) після того, як оголосили тривогу».

За словами кандидата медичних наук, якщо ми зробимо це в перші дві години після вибуху – захист перевищує 90%. Якщо за 30 хвилин до аварії – майже 100% захист.

Який саме йод потрібен, і як його треба приймати?

Придбайте таблетки «Калію йодид». В одній таблетці міститься 250 мг. Це спеціальна профілактична доза для радіації.

При загрозі радіоактивного ураження потрібна наступна доза препарату:

Дорослі та діти старше 2 років – 125 мг – ½ таб.

Діти віком до 2 років – 40 мг = 1/6 таб.

«Якщо немає препарату «Калію йодид», як альтернативу можна використовувати звичайний розчин 5% йоду, – сказав Євген Комаровський. – Бажано накапати 5% розчин йоду в тепле молоко або воду і випити. Правильно – випити краплі за раз».

Дорослі та діти старше 14 років – 40 крапель внутрішньо.

Діти 5-14 років – 20 крапель внутрішньо.

«Дітям до 5 років не можна приймати 5% розчин йоду, але малюка все ж таки можна захистити, – сказав доктор Комаровський. – Розведіть розчин водою та нанесіть на шкіру у вигляді йодної сіточки. Наприклад, на передпліччя чи на стегно. Робиться це один раз і за жодних обставин не треба повторювати».

Дітям віком від 2-5 років – 20 крапель йоду на шкіру.

Дітям віком до 2 років – 10 крапель йоду на шкіру.

Прийом йоду в перші хвилини після аварії на АЕС з викидом радіації дозволяє уберегти щитовидну залозу від ураження радіоактивним йодом.

Зараз канал «Україна» працює в форматі «Єдині новини» і допомагає тримати інформаційний фронт. Актуальні новини тут https://t.me/ukraina24tv

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь