Онлайн
Здоров'я

Доктор Комаровський розповів, як правильно вимірювати тиск гіпертонікам

Євген Комаровський розповів, як правильно вимірювати артеріальний тиск.

Олександра Красновська Олександра Красновська
14:41, 7 жовтня 2021

Гіпертонікам не потрібно нагадувати, як важливо стежити за тиском. Але виявилося, що не завжди вони його правильно вимірюють. Ведучий рубрики «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» пояснив правила, яких потрібно обов'язково дотримуватися.

Євген Комаровський назвав декілька важливих правил, як необхідно вимірювати артеріальний тиск.

Перше правило: Вимірювати тиск потрібно через 30 хвилин після того, як ви прокинулися.

Друге правило: За півгодини до вимірювання не стрибати, не бігати, не кричати й не дивитися жахи по телевізору. Заспокоїтесь і тільки після цього надягати манжету.

Третє правило: Щодо прийому їжі, за півгодини бажано не їсти, не пити.

Четверте правило: Не накладайте манжету на одяг. Потрібно зняти те, що заважає, і надіти манжету на голу руку.

П'яте правило: Бажано записувати результати.

І пам'ятайте, що повний сечовий міхур здатний на 10-15 мм підвищити ваш артеріальний тиск.

«Якщо результати вимірювання, по-перше, сильно відрізняються, по-друге, вони дуже високі, по-третє, це триває більше, ніж 1-2 доби поспіль, йдіть до лікаря, – порадив доктор Комаровський. – Це означає, що потрібно змінити схему лікування, а таких варіантів безліч».

За словами ведучого рубрики «Запитай у Комаровського», у сімейних лікарів є ефективні протоколи лікування. Вони розписані на той випадок, якщо запропонована схема лікування не дає потрібного результату.

«Якщо цифри артеріального тиску не стабільні, це не означає, що ситуація безнадійна, – сказав кандидат медичних наук. – Це говорить про те, що прийшов час застосувати іншу альтернативну схему лікування».

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь