Онлайн
Здоров'я

Доктор Комаровський розповів, як навчити дитину чистити зуби

Починати чистити зуби слід тоді, коли ви виявили перший зуб. У деяких випадках це можна зробити навіть раніше за допомогою масажу ясен.

Олександра Красновська Олександра Красновська
11:25, 14 грудня 2021

Не всі діти охоче погоджуються почистити зуби. Іноді потрібно влаштувати цілу виставу, щоб умовити дитину. Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» описав прості кроки, які допоможуть зробити цю процедуру приємною для малюка.

Починати чистити зуби слід тоді, коли з’явився перший зуб. У деяких випадках це можна зробити навіть раніше за допомогою масажу ясен.

«Дуже важливо, щоб чищення зубів увійшло в звичку, тобто сприймалося дитиною як обов'язкова умова нормального життя, – пояснив Євген Комаровський у програмі «Ранок з Україною». – Насамперед малюк має бачити, як тато та мама чистять зуби».

Тому лікар-педіатр вищої категорії радить взяти дитину на руки, зайти у ванну кімнату та почати чистити собі зуби, щоб дитина дивилася на вас. Це важливо зробити, тому що діти копіюють поведінку дорослих.

«Я пропоную вам чистити дитині зуби під час щоденного вечірнього купання, – сказав доктор Комаровський в інтерв'ю для каналу «Україна». – Для цього придбайте щітку-напальчник. Вона одягається на палець тата чи мами. Ви можете просто нею водити дитині по яснах».

Наступна зубна щітка повинна з'явитися трохи пізніше, коли малюку виповниться десь рік.

«Зазвичай перша зубна щітка саме для дитини відрізняється тим, що на ній є спеціальне гумове кільце-обмежувач. Таке кільце не дозволяє засунути щітку повністю в рот», – пояснив лікар-педіатр вищої категорії.

За словами Євгена Комаровського, важлива навіть не зубна паста, головне – сам процес. Тобто дитина має розуміти, що цим займаються усі.

«Малюк повинен бачити, як батьки щодня чистять зуби, тоді він сприймає це як обов'язкову умову життя, і цей процес не викликатиме у дитини опір, – пояснив Євген Комаровський. – Приблизно після 3-4 років можна перестати контролювати малюка, коли він чистить зуби».

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь