Онлайн
Здоров'я

Доктор Комаровський розповів, що треба пити дитині, щоб швидше одужати

Доктор Комаровський розповів, як допомогти дитині уникнути стаціонару та крапельниці.

Олександра Красновська Олександра Красновська
14:44, 30 грудня 2021

Лікар-педіатр вищої категорії вже неодноразово говорив у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна», наскільки важливо під час хвороби постійно пити. Але якщо дитина відмовляється від напоїв? Тоді один вихід – їхати в лікарню? Доктор Комаровський розповів, як допомогти дитині уникнути стаціонару та крапельниці.

За словами доктора Комаровського, у більшості цивілізованих країн головним свідченням того, що дитину треба лікувати в умовах стаціонару, є дефіцит рідини в організмі.

«Тому лікарі у всьому світі рекомендують батькам, які надають дітям допомогу в домашніх умовах, насамперед звертати увагу на ознаки дефіциту рідини в організмі, – сказав Євген Комаровський у програмі «Ранок з Україною».Це суха шкіра, сухі слизові оболонки, рідке сечовипускання та концентрована сеча».

Якщо дитина відмовляється пити, а ви помітили ці ознаки, тоді малюка доведеться покласти в стаціонар і прокапати. Але цього можна уникнути, якщо ви знайдете той напій, який дитина погодиться пити. Наприклад, чай, мінеральна вода, компот.

«Лікарі вважають, що найкращий варіант для пиття під час будь-якої дитячої хвороби – це засіб для пероральної регідратації, – сказав доктор Комаровський в інтерв'ю для каналу «Україна». – Йдеться про спеціальний медичний препарат, який містить головне джерело енергії – глюкозу та основні мінеральні солі».

Якщо у вас є діти – цей засіб обов'язково має бути в домашній аптечці. Його розводять водою, кількість якої вказана в інструкції для застосування.

«Єдине, на що потрібно звернути увагу: розчин після додавання води може бути солоним або солодким. І ніколи заздалегідь не можна сказати, який розчин захоче пити дитина», – сказав лікар-педіатр вищої категорії.

Здається, що всі діти обов’язково виберуть  солодкий напій. Але бувають такі хвороби, коли дитина втрачає багато солі, і тоді організму інстинктивно хочеться солоної рідини. Тому доктор Комаровський рекомендує мати два засоби для пероральної регідратації: солонуватий та солодкуватий.

«Розвели один і другий розчини, і дали дитині спробувати. Малюк сам вибере, що пити. Цей засіб буде ідеальним напоєм під час хвороби», – сказав кандидат медичних наук.

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь