Онлайн
Здоров'я

Доктор Комаровський розповів, що робити при нежиті у дитини

Лікар пояснив, на що може вказувати такий симптом, як закладений ніс.

Олександра Красновська Олександра Красновська
16:06, 25 листопада 2021

Знову нежить, але краплі не допомагають? Більшість батьків постійно роблять одну й ту саму помилку, не звертаючи уваги на головне. Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» пояснив, на що може вказувати цей симптом – закладений ніс.

«Чому у моєї дитини постійно нежить?», «Ніякі краплі не допомагають», «Напевно, потрібно купити декілька іноземних препаратів»… Євген Комаровський має зовсім іншу думку з приводу цієї проблеми.

«Чому батьки намагаються вилікувати нежить? Адже це не хвороба, а симптом,сказав доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною». – Тому перше, що потрібно зробити – це поставити діагноз».

Адже коли закладений ніс, такий симптом вказує відразу на декілька захворювань. Це може бути:

– бактеріальна інфекція,

– хронічний аденоїдит. Тоді потрібно видалити аденоїди,

– прояв алергічного захворювання або черепно-мозкової травми,

– гострий алергічний риніт. Необхідно знайти джерело алергії або перевірити зміни параметрів довкілля,

– ГРВІ. У такому разі нежить треба перетерпіти. Головне – не дати засохнути слизу. Тому регулярно капаємо сольові краплі, підтримуємо оптимальні параметри температури повітря, і за 5-7 днів дитина одужає.

Нежить також може бути реакцією на параметри повітря, наприклад, на його сухість, надлишок пилу або тютюнового диму.

«Коли тривалий час у дитини є якийсь симптом, і ви гадки не маєте, яке захворювання стало причиною нежиті і як його лікувати, перше, що потрібно зробити – «перетворити» симптом на діагноз. А це може зробити лише лікар», – пояснив педіатр найвищої категорії в інтерв'ю для каналу «Україна».

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь