Онлайн
Здоров'я

Доктор Комаровський розповів про найпоширенішу помилку при вивиху

Лікар Комаровський пояснив, що треба зробити насамперед при вивиху, а за що в інших країнах навіть можуть віддати під суд.

Олександра Красновська Олександра Красновська
15:22, 8 грудня 2021

Що ми робимо, коли в нас чи в нашої дитини вивих? Найімовірніше, не одразу йдемо до лікаря, а починаємо самі собі допомагати. Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» розказав, що треба зробити насамперед, а за що в інших країнах навіть можуть віддати під суд.

Вивих – одне з травматичних ушкоджень, коли кістка, знаходячись у суглобі, виходить зі свого нормального становища. Це зазвичай відбувається після падіння чи удару. В результаті під час руху біль різко посилюється, з'являється набряк.

«Перше, що зазвичай роблять люди, – намагаються вставити кістку на місце. І це найпоширеніша помилка! – сказав доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною». – За таку дію в інших країнах людину можуть віддати під суд».

Тому що люди, які не мають медичної освіти, своїми діями у випадку з вивихом не допомагають, а лише шкодять. Кандидат медичних наук пояснив, що вивихи самі по собі не проходять, тому не треба нічого нікуди вставляти та смикати.

«Найголовніше, що треба зробити до того, як ви потрапите до лікаря, – знерухоміти місце вивиху, – порадив Євген Комаровський в інтерв'ю для каналу «Україна». – Прикладіть щось холодне, це допоможе зменшити набряклість, пошкодження тканин та біль».

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь