Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Здоров'я

Доктор Комаровський розказав, чому у поширенні віспи мавп винні не тварини, а люди

Експерт розповів, що у 1958 році вчені виявили вірус у лабораторних мавп і назвали його «вірус віспи мавп». Хоча ці тварини тут ні до чого, вони не є «природним середовищем», де живе цей вірус, його носіями є гризуни.

Олександра Красновська Олександра Красновська
18:52, 24 травня 2022

Про спалах віспи мавп говорять уже в багатьох країнах. Люди хвилюються через те, що може виникнути нова епідемія, яка пошириться у всьому світі, тому знову встановлять карантин на кілька місяців. Експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна», яка зараз виходить в ефірі «Індиго TV», доктор Комаровський розказав, чи потрібно боятися цього вірусу.

Віспа мавп відома в медицині вже давно. Експерт програми «Ранок з Україною» розповів, що у 1958 році вчені виявили вірус у лабораторних мавп і назвали його «вірусом віспи мавп». Хоча ці тварини тут ні до чого, вони не є «природним середовищем», де він розповсюджується. Його носії – гризуни, які живуть у Західній та Центральній Африці.

Тому коли людині ставили такий діагноз, лікарі дізнавались, що до виникнення хвороби пацієнт їздив туди, де вона була поширена. Тобто хворий на вірус однозначно був у Африці.

«Але особливість віспи мавп полягає в тому, що її симптоми практично аналогічні з тими, які бувають при натуральній віспі, хоча вони значно легші за своїми проявами», – сказав доктор Комаровський.

За словами кандидата медичних наук, ці два захворювання завжди виникали «по сусідству». Наприклад, якщо одна людина хворіла на натуральну віспу, зазвичай десь недалеко в іншої людини була віспа мавп. Але оскільки ці дві хвороби мало відрізнялися за симптомами, лікарі називали віспу мавп легкою формою натуральної віспи.

Оскільки з 1982 року щеплення від натуральної віспи не роблять, з кожним роком у світі з'являються сотні мільйонів людей, не щеплених від цього захворювання. І вони потенційно можуть захворіти на віспу мавп! Тому кількість таких випадків постійно зростає.

«Але для того, щоб заразитися віспою мавп, потрібен дуже тісний і тривалий контакт із хворим», – сказав Євген Комаровський. – Це вам не просто посидіти разом у кімнаті з людиною, хворою на коронавірус. Треба дуже довгий час торкатися людини з віспою мавп».

Оскільки симптоми двох описаних вище захворювань практично схожі, вакцина та противірусні засоби від натуральної віспи ефективні також і при віспі мавп.

Слід також дотримуватись простих правил профілактики.

1. Уникайте контактів із потенційно небезпечними тваринами.

2. Не торкайтеся матеріалів (клітини, підстилки, годівниці тощо), до яких торкається така тварина.

3. Дотримуйтесь правил особистої гігієни.

4. Використовуйте засоби індивідуального захисту (маска і рукавички), якщо ви доглядаєте хвору людину або тварину.

Нагадаємо, що канал «Україна» продовжує транслювати загальнонаціональний марафон «Єдині новини» і брати участь у його виробництві. Улюблені програми та серіали каналу «Україна» наразі виходять в ефірі телеканалу «Індиго TV».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь