Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних

Доктор Комаровський розповів, чому люди не хворіють під час війни

В Україні люди забули, що мають гіпертонію, мігрень, ГРЗ… І деякі українці, які мають хронічні захворювання, навіть перестали пити таблетки.

Олександра Красновська Олександра Красновська
15:22, 24 травня 2022

Є така фраза: «Під час війни ніхто не хворіє». Це насправді чи ні? Адже, наприклад, про коронавірус ми майже забули. Нас турбують зовсім інші проблеми й новини. Експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна», яка зараз виходить в ефірі «Індиго TV», доктор Комаровський розказав, чому важливо звертатися до лікаря навіть під час воєнних дій.

Ще на початку березня з'явився вислів: «Війна вилікувала всіх від коронавірусу». Хоча кількість хворих продовжує зростати в інших країнах, особливо в Китаї.

В Україні люди забули, що в них є гіпертонія, мігрень або ГРЗ… І деякі українці, які мають хронічні захворювання, навіть перестали пити таблетки. «Я ж добре почуваюся, – виправдовують вони свої дії. – Навіщо приймати медикаменти?»

«Коли виникає гострий стресовий фактор – перші два тижні люди не хворіють, – підтвердив доктор Комаровський. – Потужний викид адреналіну змінює роботу імунної системи. Але вона має короткостроковий ефект. Згодом хвороби однаково повертаються».

Кандидат медичних наук зазначив, що через війну люди з легкими проявами будь-яких захворювань, навіть у 90% із симптомами середньої тяжкості, не звертаються за медичною допомогою. Але Євген Комаровський упевнений, що все це відгукнеться нам багаторазово в майбутньому.

«Протягом останніх трьох місяців люди не звертаються за медичною допомогою. Хоча в когось трохи поколює в серці або дав про себе знати камінчик у нирці, – навів приклад експерт програми «Ранок з Україною». – І ці люди однаково прийдуть до лікаря».

Експерт також звернув увагу українців щодо гормонотерапії.

«Завжди коли люди лікуються гормонами, небажано різко кидати приймання препаратів, – пояснив кандидат медичних наук. – Тому є стандартна рекомендація терапевтів: «Коли йдеться про гормональну терапію, яку треба скасовувати, це необхідно робити поступово».

Лікар Комаровський навів приклад: коли ви не маєте можливості докупити ліки – плавно зменшуйте дозу. Якщо ви маєте 50 таблеток по 100 мг, приймайте по 50 мг, потім тиждень – по 25 мг.

Але при першій же нагоді обов'язково зверніться до лікаря. В екстреному випадку можна отримати професійну консультацію навіть за телефоном.

Нагадаємо, що канал «Україна» продовжує транслювати загальнонаціональний марафон «Єдині новини» і брати участь у його виробництві. Улюблені програми та серіали каналу «Україна» наразі виходять в ефірі телеканалу «Індиго TV».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь