Онлайн
Здоров'я

Доктор Комаровський розповів, чи допомагає зігрітися алкоголь

Ви змерзли і біжите додому набирати гарячу ванну? Чи намагаєтесь розтерти чимось охолоджені місця? А хтось відкорковує пляшку з горілкою. Ви здивуєтеся, але жоден із цих способів не допомагає впоратися з переохолодженням.

Олександра Красновська Олександра Красновська
14:15, 27 жовтня 2021

Що ми одразу робимо, коли відчуваємо переохолодження? Швидко розтираємося або п'ємо щось гаряче. Причому чоловіки вважають за краще – зігріватися алкоголем. Євген Комаровський пояснив у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна», як можна собі допомогти.

Ви змерзли і відразу біжите додому набирати гарячу ванну? Чи намагаєтесь розтерти чимось охолоджені місця? А хтось відкорковує пляшку з горілкою, щоб випити. Ви, напевно, здивуєтеся, але жоден із цих способів не допомагає організму впоратися з переохолодженням. Ба більше, ми можемо нашкодити собі.

«Під час охолодження не треба розтиратися і приймати щось усередину, – сказав Євген Комаровський у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна». – Особливо попереджаю чоловіків, які впевнені, що вживання алкоголю – це найвірніший спосіб зігрітися».

За словами кандидата медичних наук, алкоголь викликає розширення судин та створює ілюзію, що вам стало тепліше, бо відбувається приплив крові. Але коли збільшується кровообіг, починається втрата тепла.

Перше, що треба зробити після переохолодження, зняти все мокре та холодне. Тобто переодягнутися у щось максимально сухе та тепле.

«Дуже важливо не намагатися зігріватись чимось гарячим, – попередив Євген Комаровський. – Не засовувати руки чи ноги у гаряче, бо шкіра, коли стався спазм судин, практично позбавлена ​​чутливості. Ви можете не відчути, наскільки гаряча вода чи предмет, за допомогою якого ви хочете зігрітися, і тому одержати опіки».

Найкращий спосіб від переохолодження – це тепло іншої людини.

«Тому раджу вам одягнути теплу піжаму та залізти під ковдру якомога ближче до коханої людини, – сказав кандидат медичних наук. – Це найправильніший спосіб зігрітися».

Якщо коханої людини немає поряд, тоді переодягніться у щось тепле і пийте маленькими ковтками теплий чай.

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь