Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Здоров'я

Доктор Комаровський розказав, як «ефект магнезії» впливає на коронавірус

Коли ви востаннє перевіряли статистику хворих на коронавірус? Як і раніше робите все, щоб уникнути COVID-19?

Олександра Красновська Олександра Красновська
12:36, 18 квітня 2022

У зв'язку з воєнними діями українці практично забули про ковід. Експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» доктор Комаровський пояснив, як проявився «ефект магнезії» у разі цього захворювання і хто може виписати ліки проти постковідної депресії, якщо ви не знайшли психіатра або психотерапевта.

Коли ви востаннє перевіряли статистику хворих на коронавірус? Як і раніше робите все, щоб уникнути COVID-19? Доктор Комаровський зазначив, що у випадку з ковідом спостерігається чіткий «ефект магнезії». Експерт програми «Ранок з Україною» навів простий приклад його дії. Наприклад, коли дуже болить голова, лікар робить людині укол магнезії. Але місце уколу болить так, що про голову пацієнт вже забуває.  Це ї є «ефект магнезії». І сьогодні він цілком проявився у зв'язку з воєнними діями. Війна, втрати, евакуація, відсутність зв'язку з рідними, нерозуміння, що буде завтра – це так сильно б'є по психіці, що про COVID-19 всі вже забули.

«Однак люди, як і раніше, хворіють на коронавірус. Ті, хто був у групі ризику, так в ній і залишаються, – сказав Євген Комаровський. – Наприклад, сьогодні в Шанхаї дуже погана ситуація. Там велике зростання захворювань та смертності від ковіду».

Вже відомо, що розвиток депресії та синдрому панічних атак дуже характерний для постковідного періоду. І багатьом людям, щоб покращити свій стан, дійсно потрібні антидепресанти. Але дехто вважає, що ліки може призначити тільки психіатр або психотерапевт, яких непросто знайти у воєнний час.

«В Україні такі препарати може виписувати будь-який лікар, – пояснив доктор Комаровський. – Але йому треба вміти підібрати потрібний препарат, навчити людину, як його приймати, розповісти, які можуть бути побічні ефекти та як важливо витримати встановлений курс лікування».

Зараз канал «Україна» працює в форматі «Єдині новини» і допомагає тримати інформаційний фронт. Актуальні новини тут https://t.me/ukraina24tv

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь