Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Здоров'я

Доктор Комаровський розказав, як уберегти себе від холери та інших кишкових інфекцій в умовах війни

Сьогодні в багатьох містах України катастрофічна нестача води. Навіть якщо її все ж таки доставляють в зруйновані місця, постає питання щодо якості.

Олександра Красновська Олександра Красновська
11:31, 31 травня 2022

З'явилися чутки про те, що під час бойових дій дуже швидко поширюється холера. Експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна», яка зараз виходить в ефірі «Індиго TV», доктор Комаровський розповів, що насамперед необхідно зробити.

Сьогодні в багатьох містах України катастрофічна нестача води. Навіть якщо її все ж таки доставляють в зруйновані місця, постає питання щодо якості.

«Незабаром почнеться спека, тому ризик появи кишкових інфекцій багаторазово зростає, – попередив Євген Комаровський. – Вже йдуть розмови про холеру, але це захворювання не виникає на рівному місці: хтось має приїхати в нашу країну з холерою, щоб нас усіх заразити».

Проте кандидат медичних наук наголосив, що головним джерелом поширення холери – найнебезпечнішого кишкового захворювання – є вода, яку люди використовують для пиття.

Але сьогодні існує безліч засобів для дезінфекції води. Здебільшого вони виробляються на основі хлору й здатні знезаражувати її в будь-яких джерелах. Тому навіть при правильному застосуванні вода після використання цього засобу трохи пахне хлором, але її можна пити.

«Однак регулярна проблема навіть у мирний час полягає в тому, що для пиття люди використовують оброблену воду, а зуби чистять не дуже якісною водою, – сказав експерт програми «Ранок з Україною». – Чищення зубів, навіть якщо вам здається, що ви не ковтаєте воду, достатня причина, щоби отримати кишкову інфекцію».

Якщо у вас з'явилися болі в животі та діарея, зазвичай це вірусна кишкова інфекція.

«Головне, що ви повинні знати: якщо багато рідкого калу і в ньому немає крові – тоді треба пити велику кількість рідини, – порадив лікар-педіатр вищої категорії. – Якщо ж калу небагато, але в ньому є кров, і ви часто ходите в туалет – обов'язково зверніться до лікаря, тому що це може бути бактеріальна інфекція і вам знадобиться антибіотик».

Напомним, что канал «Украина» продолжает транслировать общенациональный марафон «Єдині новини» и участвовать в его производстве. Любимые программы и сериалы канала «Украина» выходят в эфире телеканала «Індиго TV».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь