Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Здоров'я

Доктор Комаровський пояснив, як найкраще збити температуру у дитини

Якщо у дитини піднялася температура – це ще не означає, що їй потрібно терміново приймати жарознижувальний засіб.

Олександра Красновська Олександра Красновська
13:14, 9 лютого 2022

Одне з найпоширеніших запитань в практиці педіатра: «При якій температурі потрібно приймати жарознижувальні препарати?» Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» розповів, на що потрібно звертати увагу батькам й як усунути небезпечні фактори, які підвищують температуру тіла.

Якщо у дитини піднялася температура – ​​це ще не означає, що потрібно терміново приймати жарознижувальний засіб.

«Головним показником є ​​загальний стан дитини, – сказав Євген Комаровський у програмі «Ранок з Україною».Якщо вона активна, п'є багато рідини, адекватно реагує на оточуючих, якщо у малечі немає дефіциту рідини й немає сонливості, навіщо давати жарознижуючий засіб?»

За словами кандидата медичних наук, підвищена температура – ​​дуже важливий еволюційний спосіб боротьби організму з вірусами. Саме підвищення температури мобілізує імунну систему, тому організм починає виробляти особливі речовини, які борються з інфекцією. Збиваючи температуру, ми часто збільшуємо період перебігу хвороби. Важливо розуміти, чим небезпечна висока температура й мінімізувати такі моменти.

Євген Комаровський пояснив, що через високу температуру дитина втрачає велику кількість рідини. Тому треба давати їй щось пити. Якщо не виходить, тоді вже використовуємо жарознижуючий засіб.

Якщо в приміщенні спекотно й сухо, дитина теж втрачає величезну кількість рідини, у неї з'являється задишка. І тоді потрібно прийняти жарознижувальний препарат, а також знизити температуру в кімнаті й провести вологе прибирання.

І найголовніше – максимально усуваємо фактори, які роблять високу температуру в дитини особливо небезпечною. До них належать параметри повітря, яким дихає дитина. Тобто воно повинно бути прохолодним, а дитина тепло одягнена – ось це якраз допомагає мінімізувати прийом жарознижувальних засобів, особливо якщо дитина добре п'є воду або інші напої.

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь