Онлайн
Здоров'я

Доктор Комаровський пояснив, що робити, якщо у вас погана пам'ять

Якщо хтось думає, що погана пам'ять - це проблема людей похилого віку, то така людина дуже сильно помиляється.

Олександра Красновська Олександра Красновська
15:08, 22 вересня 2021

Ви помітили, що у вас з'явилися проблеми з пам'яттю? Ведучий рубрики «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» розповів, на що необхідно звернути увагу й як дати собі раду.

Якщо хтось думає, що погана пам'ять – це проблема людей похилого віку, тоді ви дуже помиляєтесь. Сьогодні багато хто з молоді також скаржиться на погіршення пам’яті. Нібито чомусь стирається якась інформація, забуваються імена, цифри або дати.

«Проблеми з пам'яттю здебільшого пов'язані з ішемічною хворобою серця, з порушенням кровообігу в судинах головного мозку»,пояснив ведучий рубрики «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна».

За словами Євгена Комаровського, причини, через які виникає порушення пам'яті у молоді (наприклад, у віці 35 років) дуже часто зовсім не такі, як у літніх людей.

«Існує статистика, яка вказує на те, що в абсолютній більшості випадків розлад пам'яті у молодих людей – один із симптомів депресії та синдрому панічних розладів, – пояснив кандидат медичних наук. – Тому бажано звернутися до психіатра або до психолога».

Євген Комаровський зазначив, що існують ще два стани в молодому віці, які можуть проявлятися зниженням здатності запам'ятовувати.

Перша причина – підвищений артеріальний тиск. Він може давати про себе знати вже в 35 років.

Друга причина – малоактивний спосіб життя та величезний потік інформації, який ви не встигаєте обробити.

«Якщо у вас немає ознак депресії, тоді потрібно виміряти артеріальний тиск, змінити спосіб життя й почати займатися спортом, – порадив ведучий рубрики «Запитай у Комаровського». – Потрібно додати в свій графік фізичні навантаження, щоб активізувати кровообіг в головному мозку. І в жодному разі не завадять вправи, які розвивають пам'ять».

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь