Онлайн
Здоров'я

Доктор Комаровський пояснив, що може стати причиною кашлю без ознак ГРВІ у дитини

Багато батьків упевнені, що поява сухого кашлю у дітей пов'язана з глистами. Лікар-педіатр не згоден з цим.

Олександра Красновська Олександра Красновська
14:59, 16 вересня 2021

Ви помітили, що дитина почала кашляти, при цьому вона почувається нормально? Що тоді відбувається з дитячим організмом? Ведучий рубрики «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» назвав дві головні причини.

Найчастіше батьки упевнені, що сухий кашель виникає через глисти. Але лікар-педіатр вищої категорії та ведучий рубрики «Запитай у Комаровського» з цим не згоден. Він пояснив, що саме викликає таку реакцію дитячого організму й як позбутися кашлю. За словами Євгена Комаровського, існують дві основні причини.

Перша – алергічна реакція.

Батькам потрібно проаналізувати, в яких саме умовах виникає кашель і що відбувається, коли він зникає.

«З'явився кашель? Що було до нього? Чим дитина дихала? Де вона перебувала? Можливо, поруч з якимось звіром», – навів приклад Євген Комаровський.

Друга – реакція організму дітей на параметри повітря.

«Якщо дитина дихає теплим і сухим повітрям, вона практично завжди кашляє, – пояснив ведучий рубрики «Запитай у Комаровського». – При цьому у дитини в легенях накопичується сухий слиз. Коли дитина виходить на вулицю й починає дихати нормальним повітрям, у неї знову з'являється кашель, тому що організм намагається очиститися від слизу».

Але що роблять батьки, коли дитина кашляє на свіжому повітрі? Повертаються додому, щоб і далі дихати сухим і теплим повітрям.

«Якщо дитина кашляє без симптомів ГРВІ, то перше, з чого потрібно починати, – виміряти параметри температури й вологості повітря в кімнаті, де перебуває дитина. Особливо, де вона спить, – пояснив лікар-педіатр вищої категорії. – Я вам даю 90% гарантії, якщо дитина спатиме в теплій піжамі й під теплою ковдрою, але в кімнаті, де температура повітря +18 °C і вологість від 40 до 60%, тоді з максимальною вірогідністю вона перестане кашляти рівно за 1 тиждень».

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь