Онлайн
Індиго-Україна. Телепрограма Індиго-Україна. Телепрограма Голоси Мирних Голоси Мирних
Здоров'я

Доктор Комаровський пояснив, чому стрес може спричинити біль у спині

Кандидат медичних наук дав кілька простих, але ефективних порад, як зберегти здоров'я.

Олександра Красновська Олександра Красновська
15:10, 30 травня 2022

Якщо у вас останнім часом почала хворіти спина, доктор Комаровський пояснив, чому сьогодні ця проблема особливо актуальна. Експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна», яка зараз виходить в ефірі «Індиго TV», дав кілька простих, але ефективних рекомендацій, як зберегти своє здоров'я.

«Якщо у вас немає проблем зі спиною, вони обов’язково виникнуть, – сказав Євген Комаровський. – І однією з причин появи болю у спині може бути стрес без застосування фізичної активності».

Кандидат медичних наук пояснив, що природа так пристосувала реакцію організму на стрес, що коли викидається адреналін, на нього реагують усі органи й тканини. Тобто, м'язи готові до руху, а ми нікуди не біжимо. І на цю бездіяльність організм реагує спазмом м'язів.

Наприклад, водій через нашу «культуру водіння» постійно отримує стрес, а відреагувати на нього в людини немає можливості, тому що вона за кермом.

Або сьогодні, коли в країні йде війна, ми найчастіше проводимо час удома чи в бомбосховищі. Тому багатьом із нас точно не до пробіжок вранці або занять спортом у фітнес-клубі.

«Ми отримуємо стрес, психуємо, але не рухаємось. Стрес без фізичного навантаження – найпростіше пояснення, чому в нас з'являється біль у спині», – сказав експерт програми «Ранок з Україною».

Проте кандидат медичних наук наголосив, що активні вправи, коли ми робимо їх через силу, хірургічне втручання й постільний режим категорично протипоказані.

За словами доктора Комаровського, біль у спині може бути гострим і хронічним. Гострий проходить сам собою, але його все одно лікують за допомогою нестероїдних протизапальних засобів. Наприклад, це може бути «Ібупрофен». Також використовуються препарати, що розслаблюють м'язи – міорелаксанти. Крім них застосовують місцеву анестезію – знеболювальні пластирі.

«Якщо виник гострий біль, і вам кажуть, що потрібно терміново оперувати, тільки тоді ваша спина пройде – здебільшого це спроба заробити на вас гроші», – попередив лікар-педіатр вищої категорії.

Експерт пояснив, що при болю у спині потрібна гімнастика, а надалі варто серйозно зайнятися фізичними навантаженнями для зміцнення м'язів спини й черевного преса.

Оскільки майже 6-8 годин ми проводимо в ліжку, подбайте про те, щоб у вас був жорсткий та твердий матрац.

«Ідеальна поза для сну – на боці в позі ембріона, – порадив експерт програми «Ранок з Україною». – Це положення максимально розслаблює м'язи спини й зменшує навантаження на хребет».

Завдяки порадам доктора Комаровського ви можете заздалегідь запобігти виникненню тривожних симптомів і зміцнити м'язи спини.

Нагадаємо, що канал «Україна» продовжує транслювати загальнонаціональний марафон «Єдині новини» і брати участь у його виробництві. Улюблені програми та серіали каналу «Україна» наразі виходять в ефірі телеканалу «Індиго TV».

Новости партнеров

Загрузка...
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь